Trajekty z Igoumenitsa do Ancona

Trajektová trasa Igoumenitsa Ancona spája Grécko s Taliansko a teraz je prevádzkovaná 2 lodnými spoločnosťami. Trajekt spoločnosti Minoan Lines sa plaví 6 krát za týždeň s dobou trvania plavby okolo 16 hodín 30 minút zatiaľ čo Trajekty spoločnosti Anek Superfast sa plavia 7 krát za týždeň, plavba trvá od 15 hod 45 min.

Celkovo je tu 13 plavieb týždeň na trase z Igoumenitsa Ancona medzi Grécko a Taliansko. Porovnajte a získajte najlepšiu cenu na dobu, kedy chcete cestovať už teraz.

Prevádzkovatelia trajektov na trase Igoumenitsa - Ancona

  • Minoan Lines
    • 6 plavby týždenne 16 hod 30 min
    • Zistiť cenu
  • Anek Superfast
    • 7 plavby týždenne 15 hod 45 min
    • Zistiť cenu

Priemerné ceny pre Igoumenitsa Ancona

Uvedené ceny predstavujú priemerné ceny jednosmerných lístkov zakúpených našimi zákazníkmi. Najbežnejší typ rezervácie na trase Igoumenitsa Ancona je auto a 2 cestujúci.

Sprievodca prístavom Igoumenitsa

Igoumenitsa je hlavné mesto regiónu Thesprotia na severozápade Grécka. Leží neďaleko ostrova Korfu a je obklopené kopcami pokrytými borovicami a pobrežím lemovaným platanmi. Prístav v Igoumenitsa slúži ako spojovací článok medzi Talianskom a Gréckom a v dôsledku toho sem prúdi mnoho turistov. V uliciach sú krásne budovy, obchody, kaviarne a reštaurácie.

Igoumenitsa bolo v 4. storočí dôležité mesto kráľovstva Thesprotis a bolo známe ako Titani. Podľa archeologických vykopávok sa zistilo, že tu kedysi sídlilo divadlo a dva chrámy.

Z prístavu sa plavia trajekty do destinácií ako Bari, Brindisi, Ravenna, Terst, Benátky, Kerkyra, Lefkimi a Paxi.

Sprievodca prístavom Ancona

Ancona je prístavné mesto v oblasti Le Marche v strednom Taliansku, ktoré v posledných rokoch vyhľadáva čoraz viac turistov. Mesto je populárne hlavne vďaka svojim prírodným krásam a úžasnej gastronómii. Ancona leží na pobreží Jadranského mora, asi 200 km od mesta Bologna a 280 km od talianskeho hlavného mesta Rím. Mesto založili kolonisti zo Syrakúz medzi pohoriami Monte Conero a Monte Castagno, ktoré mestu zaručili prírodnú ochranu. Grécki obchodníci v meste založili týrsku továreň na fialové farbivo a ich vplyv na oblasť sa rozšíril. Počas rímskych čias malo mesto svoj vlastný mincový systém a v celej oblasti sa hovorilo po grécky.

Ancona je veľmi dôležitý námorný prístav a ponúka dobré spojenia s rôznymi prístavmi. Najlepší a najjednoduchší spôsob, ako sa dostať do Ancony je trajektom, ktoré sem plávajú z rôznych lokalít, ako napr. zo Splitu, Rijeky, Zadaru, Hvaru, Korčule, Dubrovníku, Patrasu, Igoumenitse a Dugeho Otoku.