COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Pireus - Egina je jedna z naších najpopulárnejších trás - lístky sa počas sezóny rýchlo vypredávajú.
Rada: Nečakajte do poslednej chvile! Rezervujte ešte dnes, aby ste mali k dispozícii termín podľa Vašich predstáv.

Prečo využiť
Direct Ferries?

Trajekty na 4412 trasách a z 901 prístavov po celom svete

Spoločnosť si získala dôveru 2,5 miliónov zákazníkov

Zabezpečujeme viac než 1,2 miliónov plavieb ročne

Pre našich zákazníkov kontrolujeme viac než 1 milión cien denne

Pre viac informácií navštívte, prosím, našu stránku Trajekty z Atény do Sarónske ostrovy.

Prevádzkovatelia trajektov na trase Pireus - Egina

  • 7 Sailings Daily 40 min
  • Get price
  • 13 Sailings Weekly 1 hour 15 min
  • Get price
  • 8 Sailings Daily 1 hour 10 min
  • Get price
  • 8 Sailings Daily 40 min
  • Get price

Trajekty z Pireus do Egina

Trasa trajektu z Pireus Egina spája Atény s Sarónske ostrovy a teraz je prevádzkovaná 4 lodnými spoločnosťami. Hellenic Seaways prevádzkuje svoje plavby 7 krát deň, Anes Ferries 13 krát týždeň, Saronic Ferries 8 krát deň & Trajekt spoločnosti Aegean Flying Dolphins je k dispozícii 8 krát deň.

Celkovo je v ponuke 25 plavby deň na trase z Pireus Egina medzi Atény a Sarónske ostrovy, s 4 lodnými spoločnosťami. Radíme Vám porovnať spoločnosti navzájom, aby ste obdržali najlepšiu cenu pre Vašu cestu.

Sprievodca prístavom Egina

Grécky ostrov Egina (lat. Aegina) sa nachádza v Aiginskom zálive (známy aj ako Sarónsky záliv) a patrí do skupiny Sarónskych ostrovov. Tým, že sa nachádza v blízkosti Atén (17 míľ), je obľúbený u návštevníkov Grécka. Podľa mýtu má ostrov svoje meno podľa nymfy, dcéry boha rieky Asópos, do ktorej sa zamiloval Zeus a vzal su ju so sebou na ostrov. V rokoch 1827 až 1829, kedy Egina bolo dočasné hlavné mesto nového gréckeho štátu, guvernér Ioannis Kapodistrias si dal postaviť impozantné neo-klasické sidla, ktoré slúžili ako jeho ústredie a dnes sú dôležitými turistickými atrakciami. Na okraji mesta sú pôvabné dedinky s výrazným tradičným charakterom ako Kypseli, Agii a Vagia.

Trajekty z prístavu na ostrove sa plavia do prístavu Pireus s časom plavby asi 40 minút s Flying Dolphin a 75 minút s konvenčným trajektom. Egina je tiež spojená s ostrovmi Moni, Metopi, Diaportia, Lagouses, Kyra, Dorousa, Spalathonisi a Anonyma.