Prečo využiť
Direct Ferries?

Trajekty na 3460 trasách a z 701 prístavov po celom svete

Spoločnosť si získala dôveru 2.5 miliónov zákazníkov

Zabezpečujeme viac než 1.2 miliónov plavieb ročne

Pre našich zákazníkov kontrolujeme viac než 1 milión cien denne

Trajekty do Ponza

Ponza je najväčší ostrov Pontinských ostrovov, čo je talianske súostrovie v Tyrhénskom mori, ktoré leží západne od talianskej pevniny a patrí do regiónu Lazio. Ostrov, ktorý sa nachádza tridsať tri kilometrov južne od Cape Circeo, má dlhý a úzky tvar, s rozlohou tridsaťdva krát päť kilometrov.

Etymológia ostrova je sporná už dlhé roky; miestne legendy hovoria, že miesto bolo pomenované po Pontiovi Pilátovi, rímskom guvernérovi Judea, ktorý nechal ukrižovať Ježiša, zatiaľ čo grécki historici tvrdia, že Pontia sa objavuje v dokumentoch, ktoré vznikli ešte pred týmto obdobím. Ostatní sú presvedčení, že názov ostrova pochádza z latinčiny a znamená "zem mostov", vzhľadom na vysoký počet prirodzených oblúkov na celom ostrove. Čo sa však nedá spochybniť je šarm, bohatá história a nádherná príroda ostrova.

Počas víkendov a počas letnej sezóny je Ponza stále relatívne nezmapovaná a považovaná za jedno z najlepšie ukrytých talianskych tajomstiev. Smargadové zálivy a skalnaté pobrežia ponúkajú veľa možností na prieskum. Ak si prenajmete loď, môžete zakotviť a ponoriť sa do osviežujúcich vôd, kedykoľvek budete chcieť. Keď už nad Stredozemným morom konečne zapadne slnko, kuchári Ponzy servírujú čerstvo ulovené morské plody, najmä mäkkýše, v al fresco reštauráciách, ktoré si najlepšie vychutnáte s aperitívom v ruke, zatiaľ čo sa budete pozerať na kopce.

Ostrov je povestný svojimi modrými jaskyňami vytvorenými rímskou etruskou civilizáciou, ktorá tu žila medzi 8. a 3. storočím pnl. Prírodná topografia Ponzi má čo ponúknuť. Bohatá a rozmanitá príroda ostrova zahŕňa zbierku hnedých skalných stackov, známych ako Faraglioni della Madonnna, štruktúra pripomínajúca zviazané drevo, zatiaľ čo La Punta di Cap Bianco je zhluk prirodzene vytvorených sopečných kamenných veží, ktorá takisto fascinuje každého okoloidúceho.

Ponza sa nachádza na polceste medzi Rímom a Neapolom v Tyrhénskom mori a je teda ľahko dostupná z mnohých prístavov pozdĺž západného pobrežia talianskej pevniny. Môžete tiež vyraziť na interné ostrovné trasy z Neapolského zálivu a Pontinského súostrovia, ak máte chuť na vzrušujúci výlet. Pokiaľ ide o flexibilitu, široký výber výborných trajektových spoločností ponúka rýchle a časté trasy do hlavného prístavu Ponzy niekoľkokrát týždenne.

Zobraziť viac Zobraziť menej

Populárni prevádzkovatelia trajektov

  • Pontina Navigazione
    • Zistiť cenu
  • SNAV
    • Zistiť cenu
  • NLG
    • Zistiť cenu

Trasy a prístavy v Ponza