COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Porto Empedocle - Linosa je jedna z naších najpopulárnejších trás - lístky sa počas sezóny rýchlo vypredávajú.
Rada: Nečakajte do poslednej chvile! Rezervujte ešte dnes, aby ste mali k dispozícii termín podľa Vašich predstáv.

Prečo využiť
Direct Ferries?

Trajekty na 3325 trasách a z 764 prístavov po celom svete

Spoločnosť si získala dôveru 2,5 miliónov zákazníkov

Zabezpečujeme viac než 1,2 miliónov plavieb ročne

Pre našich zákazníkov kontrolujeme viac než 1 milión cien denne

Pre viac informácií navštívte, prosím, našu stránku Trajekty z Sicília do Pelagické ostrovy.

Prevádzkovatelia trajektov na trase Porto Empedocle - Linosa

    • 5 Sailings Weekly 3 hr
    • Get price
    • 6 Sailings Weekly 7 hr 45 min
    • Get price

Trajekty z Porto Empedocle do Linosa

Trajektová trasa Porto Empedocle Linosa spája Sicília s Pelagické ostrovy a teraz je prevádzkovaná 2 lodnými spoločnosťami. Trajekt spoločnosti Liberty Lines Fast Ferries sa plaví 5 krát za týždeň s dobou trvania plavby okolo 3 hodín zatiaľ čo Trajekty spoločnosti Siremar sa plavia 6 krát za týždeň, plavba trvá od 7 hodín 45 minút.

Celkovo je tu 11 plavieb týždeň na trase z Porto Empedocle Linosa medzi Sicília a Pelagické ostrovy. Porovnajte a získajte najlepšiu cenu na dobu, kedy chcete cestovať už teraz.

Sprievodca prístavom Porto Empedocle

Mestečko Porto Empedocle sa nachádza na talianskom ostrove Sicília, pričom leží pri pobreží Sicílskeho prielivu a slúži ako prístav pre Agrigento, hlavné mesto provincie s rovnakým názvom. Za návštevu stojí historické centrum mesta, ktoré je charakteristické svojimi úzkymi krivolakými uličkami. Snáď najviac populárnou turistickou atrakciou v meste je jeho katedrála. Mimo mesta je najväčším lákadlom chrám vo "Valley of the Temples" a múzeum. Hlavnými zdrojmi príjmov mesta sú poľnohospodárstvo, rybolov, ironworking, farmaceutický priemysel, rafinácia kamennej soli.

V roku 2003, mesto zmenila svoj oficiálny názov na Porto Empedocle vigata, za menom fiktívneho mesta, kde sú umiestnené populárne romány Andrea Camilleri, známeho talianskeho spisovateľa a rodák z Porto Empedocle, o Inšpektor Montalbano.

V regióne Agrigento je obľúbeným cieľom turistov čiastočne v dôsledku svojej bohatej archeologickej histórii. To tiež slúži ako poľnohospodárske centrum pre okolitý región. Síra a potaš boli ťažené lokálne od Minoan časov až do 1970, a boli exportované po celom svete z neďalekého prístavu Porto Empedocle.

Trajektové linky z mestského prístavu odchádzajú na Lampedusa a Linosa.