COVID-19 Update Due to exceptional demand relating to Covid-19, and to ensure we help those customers that are sailing in the next 72 hours, we will be closing our customer service phone lines and handling all queries electronically. For any customer service enquiry please use our online contact form. Please note, we will deal with all enquiries based on sailing date priority so bear with us if your sailing is further in the future. We appreciate your understanding and support during these exceptional circumstances.

Porto Empedocle - Linosa je jedna z naších najpopulárnejších trás - lístky sa počas sezóny rýchlo vypredávajú.
Rada: Nečakajte do poslednej chvile! Rezervujte ešte dnes, aby ste mali k dispozícii termín podľa Vašich predstáv.

Prečo využiť
Direct Ferries?

Trajekty na 3325 trasách a z 764 prístavov po celom svete

Spoločnosť si získala dôveru 2,5 miliónov zákazníkov

Zabezpečujeme viac než 1,2 miliónov plavieb ročne

Pre našich zákazníkov kontrolujeme viac než 1 milión cien denne

Pre viac informácií navštívte, prosím, našu stránku Trajekty z Sicília do Pelagické ostrovy.

Prevádzkovatelia trajektov na trase Porto Empedocle - Linosa

    • 5 plavby týždenne 3 hod
    • Zistiť cenu

Trajekty z Porto Empedocle do Linosa

Linka Porto Empedocle Linosa spája Sicília s Pelagické ostrovy. V súčasnosti pôsobí na na tejto trase iba jedna trajektová spoločnosť, Liberty Lines Fast Ferries. Plavba sa uskutočňuje 5 krát v každom týždeň s dobou plavby približne 3 hodín.

Doba a frekvencia plavby na trase Porto Empedocle Linosa sa môžu líšiť podľa sezóny, takže Vám radíme využiť tie najaktuálnejšie informácie.

Sprievodca prístavom Porto Empedocle

Mestečko Porto Empedocle sa nachádza na talianskom ostrove Sicília, pričom leží pri pobreží Sicílskeho prielivu a slúži ako prístav pre Agrigento, hlavné mesto provincie s rovnakým názvom. Za návštevu stojí historické centrum mesta, ktoré je charakteristické svojimi úzkymi krivolakými uličkami. Snáď najviac populárnou turistickou atrakciou v meste je jeho katedrála. Mimo mesta je najväčším lákadlom chrám vo "Valley of the Temples" a múzeum. Hlavnými zdrojmi príjmov mesta sú poľnohospodárstvo, rybolov, ironworking, farmaceutický priemysel, rafinácia kamennej soli.

V roku 2003, mesto zmenila svoj oficiálny názov na Porto Empedocle vigata, za menom fiktívneho mesta, kde sú umiestnené populárne romány Andrea Camilleri, známeho talianskeho spisovateľa a rodák z Porto Empedocle, o Inšpektor Montalbano.

V regióne Agrigento je obľúbeným cieľom turistov čiastočne v dôsledku svojej bohatej archeologickej histórii. To tiež slúži ako poľnohospodárske centrum pre okolitý región. Síra a potaš boli ťažené lokálne od Minoan časov až do 1970, a boli exportované po celom svete z neďalekého prístavu Porto Empedocle.

Trajektové linky z mestského prístavu odchádzajú na Lampedusa a Linosa.