Prečo využiť
Direct Ferries?

Trajekty na 3374 trasách a z 697 prístavov po celom svete

Spoločnosť si získala dôveru 2.5 miliónov zákazníkov

Zabezpečujeme viac než 1.2 miliónov plavieb ročne

Pre našich zákazníkov kontrolujeme viac než 1 milión cien denne

Trajekty do Pelagické ostrovy

Pelagické ostrovy sa nachádzajú v oblasti Stredozemného mora, medzi Maltou a Tuniskom a so Sicíliu na severe. Patria sem niektoré z najkrajších ostrovčekov v Taliansku, ako napríklad Lampedusa, Linosa a neobývaný ostrov Lampione.

Ostrovy sú ideálnym miestom pre milovníkov pláží, pričom Lampedusa 'Isola dei Conigli " sa často vyskutuje v top 10 destináciach na svete. Na plážach na Linose sa vyskytujú jedny z posledných hniezd kajmanky dravej v Stredomorí.

Určite vyskúšajte niektoré z čerstvých miestnych morských plodov v jednej z výborných reštaurácií na ostrove Lampedusa. Alebo sa len urobte prechádzku po idylickom mestečku, kde nájdete nádherný kostolík zvaný "Madonna Di Lampedusa".

Linosa je menší ostrov s tromi sopkami a ponúka malebné piesočné pláže s čiernym pieskom. Je to skvelé miesto na obed, pretože v hlavnom mestže nájdete pekné a autentické kaviarne.

Lampione je neobývaný a najmenší z ostrovov. Ponúka však fantastické príležitosti na potápanie, sú tú pestré koraly, homáre a krištáľovo čistá voda. Na ostrove je mnoho potápačských škôl.

Ostrovy sa nachádzajú v blízkosti severnej Afriky, a preto tu žije aj divoká zver podobného charakteru - hady, sokoly Eleonora a berberské sokoly, chocholaté kormorány a žlto-nohé čajky.

Trajekt operuje medzi ostrovmi Lampedusa a Linosa, s niekoľkými plavbami denne, pričom doba plavby je okolo jednej hodiny. Trasa je prevádzkovaná spoločnosťou Ustica Lines, ktorá poskytuje vysokorýchlostné a pohodlné trajekty, čo Vám ešte viac uľahčí skúmanie krásnych Pelagických ostrovov.

Zobraziť viac Zobraziť menej

Populárni prevádzkovatelia trajektov

  • Liberty Lines Fast Ferries
    • Zistiť cenu
  • Siremar
    • Zistiť cenu

Trasy a prístavy v Pelagické ostrovy