Prečo využiť
Direct Ferries?

Trajekty na 3604 trasách a z 720 prístavov po celom svete

Spoločnosť si získala dôveru 2.5 miliónov zákazníkov

Zabezpečujeme viac než 1.2 miliónov plavieb ročne

Pre našich zákazníkov kontrolujeme viac než 1 milión cien denne

Trajekty do Procida

Procida je najmenší ostrov v Neapolskom zálive, v južnom Taliansku, ktorý sa nachádza na polceste medzi talianskou pevninou a ostrovom Ischia. Ostrov vznikol erupciou štyroch sopiek, pričom jeho skalnaté pobrežie sa môže pochváliť šiestimi plážami a atraktívnymi prístavnými mestečkami.

Tento krásny ostrov je klenot plný historických pamiatok a architektúry v gréckom štýle. Iba štvorkilometrový ostrov je domovom približne 10 000 obyvateľov, takže je rovnako rušný ako susedné turistické miesta, ale má autentickejší character a ponúka vynikajúcu príležitosť na jednodenný výlet, vzhľadom na jeho malú rozlohu. Najväčšou výhodou ostrova je, že v porovnaní s ostrovom Capri tu nenájdete množstvo drahých kaviarní, skôr jednoduché úzke uličky, pestré vodné plochy s rybármi, ktorí si tu pletú siete a tradičné prístavy.

Postavený na útesoch Terra Murata, nad prístavom, z ktorého sa plavia trajekty, stojí opátstvo sv. Michala. Hoci sa táto charizmatická a atmosférická štruktúra rozpadá, vidieť ju na Vašich potulkách ostrovom je nevyhnutnosťou. K dispozícii sú prehliadky so sprievodcami, ktoré ponúkajú možnosť prejsť sa cez kaplnku s hrobkou či knižnicou obsahujúcou diela z polovice 15. storočia.

Dlhá prírodná zátoka Corricella je najkrajším miestom na ostrove. Nájdete tu architektonický štýl podobný tomu, ktorý sa nachádza na známom pobreží Amalfi a ponúka ideálne prostredie pre príjemný obed s tyrkysovými vodami, na ktorých kotvia rybárske lode. Typická kuchyňa Procidy je jednoduchá; k miestnym obľúbeným pokrmom patrí citrónový šalát s chili olejom, špagety s morským ježkom a dusený králik.

Čo sa týka pláží, okolie hlavného prístavu je populárnou lokalitou, ale kúsok od Corricella, na východnom pobreží, nájdete miesto s neuveriteľne jemným pieskom. Na pláž sa dá dostať po dlhých schodoch. Najkrajšia pláž ostrova sa však nachádza v juhozápadnej časti mesta Chiaiolella a ponúka nádherný výhľad na ostrovy Vivara a Ischia.

Kedže Procida leží medzi ostrovom Ischia na západe a mestom Neapol na východe, trajekty sa sem pravidelne plavia z oboch miest, pričom viaceré trajektové spoločnosti poskytujú rýchle a spoľahlivé plavby. Plavba z Ischie môže trvať iba dvadsať minút, v závislosti od toho, z ktorého prístavu sa plavíte, zatiaľ čo niektoré plavby z Neapolu môžu trvať až hodinu. Ponúkajú však možnosť vidieť jednu z najkrajších scenérií v južnom Taliansku.

Zobraziť viac Zobraziť menej

Populárni prevádzkovatelia trajektov

 • Caremar (Hydrofoil)
  • Zistiť cenu
 • Caremar
  • Zistiť cenu
 • Medmar
  • Zistiť cenu
 • Alilauro
  • Zistiť cenu
Zobraziť všetkých prevádzkovateľov trajektov

Trasy a prístavy v Procida