Trajekty z Štokholm do Turku

Trajektová trasa Štokholm Turku spája Švédsko s Fínsko a teraz je prevádzkovaná 2 lodnými spoločnosťami. Trajekt spoločnosti Tallink Silja sa plaví 14 krát za týždeň s dobou trvania plavby okolo 10 hodín 30 minút zatiaľ čo Trajekty spoločnosti Viking Line sa plavia 14 krát za týždeň, plavba trvá od 10 hod 35 min.

Celkovo je tu 28 plavieb týždeň na trase z Štokholm Turku medzi Švédsko a Fínsko. Porovnajte a získajte najlepšiu cenu na dobu, kedy chcete cestovať už teraz.

Prevádzkovatelia trajektov na trase Štokholm - Turku

  • Tallink Silja
    • 14 plavby týždenne 10 hod 30 min
    • Zistiť cenu
  • Viking Line
    • 14 plavby týždenne 10 hod 35 min
    • Zistiť cenu

Priemerné ceny pre Štokholm Turku

Uvedené ceny predstavujú priemerné ceny jednosmerných lístkov zakúpených našimi zákazníkmi. Najbežnejší typ rezervácie na trase Štokholm Turku je auto a 2 cestujúci.

Sprievodca prístavom Štokholm

Hlavné mesto Švédska, Štokholm, sa rozprestiera na 14 ostrovoch na juhovýchode krajiny. Leží pri ústí jazera Mälaren, pri súostroví Štokholme a Baltským morom. Nájdete tu mnoho kultúrnych inštitúcií založených v Štokholme a región všeobecne je domovom troch z zoznamu svetového dedičstva UNESCO Švédska. Jedná sa o Drottningholm Palace, Skogskyrkogarden (Woodland Cemetery) a Birka. Štokholm bol tiež menovaný európskym hlavným mestom kultúry v roku 1998. S viac ako 100 múzeí, Štokholm má jeden z najvyššieho počtu múzeí akéhokoľvek iného svetového mesta. Nationalmuseum je snáď najznámejšia a obsahuje najväčšiu zbierku v krajine umení. To má niektoré obrazy a 16.000 30.000 predmetov umeleckého remesla. Najstaršie položky v dátume zberu späť do 16. storočia a bola rozšírená s prácami umelcami taký ako Rembrandt a Antoine Watteau.

Štokholm port je hlavnou vstupnou bránou do Švédska, a je preto dôležitým prístavom pre oba nákladné a osobné ceste do práce az Fínska, Ruska a pobaltských štátoch. Port sa nachádza v blízkosti centra mesta, kde všetky obvyklé vybavenie, ktoré by ste očakávali nájsť v hlavnom meste sa nachádzajú. I am sure G would

Sprievodca prístavom Turku

Fínske mesto Turku je najstaršie mesto vo Fínsku a v minulosti bolo hlavným mestom, Dnes je piatym najväčším mestom v krajine. Zo stredovekej minulosti mesta sa mnoho nezachovalo, ale prostredníctvom múzeí bolo mesto schopné zachovať silný dojem o svojej minulosti s množstvom archeologických exponátov. Leto je obľúbeným obdobím na návštevu Turku a ľudia sa radi zhromažďujú okolo brehov rieky Aurajoki, na mnohých loďkách, ktoré kotvia v centre mesta a tiež pozdĺž živého prístavu. Centrálne trhové námestie Kauppatori je tiež rušným centrom Turku a hrá dôležitú úlohu v miestnom cestovnom ruchu a pre obyvateľov mesta. Snáď najpopulárnejším a atraktívnym lákadlom v meste je zámok Turku z 13. storočia spolu s dvomi žalármi, ako aj Turku katedrála, ktorá je považovaná za jeden z najvýznamnejších kostolov vo Fínsku a obsahuje množstvo zaujímavých kaplniek.