Prečo využiť
Direct Ferries?

Trajekty na 3374 trasách a z 697 prístavov po celom svete

Spoločnosť si získala dôveru 2.5 miliónov zákazníkov

Zabezpečujeme viac než 1.2 miliónov plavieb ročne

Pre našich zákazníkov kontrolujeme viac než 1 milión cien denne

Trajekty do Fínsko

Fínsko - alebo ako sa krajina oficiálne volá - Fínska republika - sa nachádza v severnej Európe. Leží medzi Švédskom a Ruskom a je známa po celom svete pre svoje očarujúce zasnežené lesy a príjemné letá.

Hoci ľudia vo Fínsku majú povesť, že sú rezervovaní,v skutočnosti sú milí a srdeční.

Aj keď je krajina rozľahlá, Fínsko ponúka veľa možností na cestovanie a je ľahko prístupné. Z Nemecka, Poľska, Ruska, Švédska a Estónska je trajekt jedným z najlepších spôsobov, ako sa dostať do Fínska.

Helsinki sú jedným z najrušnejších prístavov v Škandinávii a je to miesto, kde kotví väčšina trajektov smerujúcich do Fínska. Ďalsie prístavy sú Turku a Naantali, oba trochu ďalej na juhozápadnom pobreží.

K dispozícii je tiež plavba cez Botnický záliv zo Švédska do fínskeho prístavu Vaasa, čo je v podstate alternatíve k jazde stoviek kilometrov autom.

Niektoré trajekty medzi Švédskom a Fínskom sa zastavujú na Alandských ostrovoch - čo je fínska autonómna oblasť. Nie je to len úžasné miesto, ale tiež oblasť oslobodená od daňových predpisov EÚ, čo umožňuje predaj bezcolného tovaru na palube trajektu počas výletu do pevninskej časti Fínska.

Najviac populárna a častá plavba prebieha medzi estónskym prístavom Tallin a fínskymi Helsinkami. Trajekty sú prevádzkované spoločnosťami ako je Viking Line alebo Tallink Silja a cesta trvá iba 2 hodiny.

Trajekty v tejto časti sveta sú veľmi luxusné a ich paluby sú plnené obchodov, reštaurácií a barov. Mnoho cestujúcich si rezervuje plavbu len kvôli zábave na palube, bez toho aby vôbec vystúpili z lode, keď zakotví v prístave.

Fínsko má výbornú železničnú sieť, tiahnucu sa od Helsínk až po Kolari v Laponsku. Výborne rozvinutá je aj autobusová sieť, ktorá pokrýva viac ako deväťdesiat percent verejných komunikácií, aj keď samozrejme môžete krajinu preskúmať aj vlastným vozidlom.

Zobraziť viac Zobraziť menej

Populárni prevádzkovatelia trajektov

 • Finnlines
  • Zistiť cenu
 • Eckerö Line
  • Zistiť cenu
 • Viking Line
  • Zistiť cenu
 • Tallink Silja
  • Zistiť cenu
Zobraziť všetkých prevádzkovateľov trajektov

Trasy a prístavy v Fínsko