Dánsko

Ako rezervovať trajekt z Dánsko do Švédsko

K dispozícii sú 3 trasy trajektov medzi Dánsko a Švédsko s ponukou až 77 plavby za týždeň. Stena Line prevádzkuje 3 trasy, Trajekty premávajú na linke Frederikshavn do Göteborg 7 krát za deň, Grenaa do Varberg približne 14 krát týždenne & Grenaa do Halmstadt približne 14 krát týždenne.

Vzhľadom k tomu, že frekvencia a doba plavieb sa na niektorých trasách líši, odporúčame Vám, aby ste si vyžiadali informáciu o aktuálnej dostupnosti na plavbu z Dánsko do Švédsko .

Mapa trajektovej trasy Dánsko - Švédsko

Kliknite sem pre zobrazenie mapy

O Dánsko:

Dánsko je najjužnejšie položená krajina v Škandinávii, ktorá sa môže pochváliť jednou z najlepšie hodnotených životných úrovní na svete.

Dánsko je často považované za "rozprávkovú krajinu", kedže oplýva prírodnými a architektonickými krásami-renesančné zámky ležia na pobrežiach jazier a ohromujúce piesočné pláže lemujú morské pobrežie. Takže v každom ročnom období nájdete v Dánsku niečo, čo Vám bude vyhovovať.

Avšak Dánsko ponúka viac než len krásne budovy a scenérie. Jeho hlavné mesto, Kodaň, je centrom módy, gastronómie a moderného dizajnu. Je tiež rajom pre cyklistov, s rozsiahlou sieťou dláždených ulíc, ktoré vedú do romantických barov a fascinujúcich múzeí.

Dánsko je vynikajúcou vstupnou bránou do okolitých škandinávskych krajín a do kontinentálnej Európy, s veľkým množstvom špičkových prístavov a množstvom trás, všetky prevádzkované významnými trajektovými spoločnosťami. Cestovanie trajektom po krajine s množstvom ostrovov a ostrovčekov je najpohodlnejším spôsobom, ako preskúmať všetko, čo Dánsko ponúka.

O Švédsko:

Švédsko je škandinávska krajina v severnej Európe, ktoré zdieľa dlhú západnú hranicu s Nórskom a kratšiu severovýchodnú hranicu s Fínskom.

Švédsko je zem, ktorá je na čele rebríčku kvality života v Európe. Je to nádherná krajina po všetkých stránkach. Rozmanitosť prírody je jedným z jej najväčších predností, či už sa jedná o zasnežený sever, ktorý je obývaný domorodcami zvanými Sámovia alebo o centrálnu oblasť s jazerom alebo o rušné hlavné mesto plné módy Štokholm.

Dlhé obdobie Vikingov zanechalo vo Švédsku svoju stopu; staroveké ruiny a obrovské mohyly možno nájsť po celej krajine, pričom každá má vlastný fascinujúci príbeh. Stredoveké mestá a hrady na pobreží dodávajú Švédsku ešte väčšiu tajomnosť.

Plaviť sa do Švédska trajektom je veľmi populárnou voľbou, a to vďaka obrovskému počtu trás z rôznych krajín v severnej Európe a Škandinávii, pričom trajekty sú prevádzkované širokým výberom vynikajúcich trajektových spoločností.