Taliansko

Ako rezervovať trajekt z Taliansko do Čierna Hora

V súčasnosti existuje len jedna trasa medzi Taliansko a Čierna Hora prevádzkovaná 1 trajektová spoločnosť Bari do Bar prevádzkuje trajekt týždenne s dobou plavby približne 11 hodín.

Aj keď sme venovali veľkú pozornosť tomu, aby informácie na tejto stránke boli správne, frekvencia a doba plavby na všetkých trasách sa môžu niekedy líšiť. Takže Vám odporúčame, aby ste si vyžiadali informáciu o aktuálnej dostupnosti na plavbu z Taliansko do Čierna Hora medzi prístavmi Bari a Bar.

Mapa trajektovej trasy Taliansko - Čierna Hora

Kliknite sem pre zobrazenie mapy

Trajekty z Taliansko do Čierna Hora

O Čierna Hora:

Čierna Hora je republika v západnej časti Balkánskeho polostrova. Leží v juhovýchodnej Európe na pobreží Jadranského mora a má relatívne krátke pobrežie.

Názov krajiny je "Čierna hora", takže nie je žiadnym prekvapením, že tu nájdete fascinujúce scenérie. Tmavý, členitý terén a nádherné zátoky pri pobreží sú jedným z najväčších klenotov Jadranu, s malebnými mestami a ohromujúcimi pieskivými plážami.

Kotor je mesto dýchajúce históriou, ktoré je zapísané do zoznamu UNESCO. Je opevnené stredovekými múrmi a leží na okraji zátoky s rovnakým názvom, ktorý ponúka niektoré z najpôsobivejších kulís krajiny. Budva je ďalšie mesto obľúbené u turistov, preslávené svojim neuveriteľným nočným životom, ešte lepšími plážami a domami s červenými strechami. Hlavné mesto Podgorica je hospodárskym a kultúrnym centrom a nájdete to kombináciu tureckej, rímskej a modernej architektúry.

Plavba cez Jadranské more je populárnym spôsobom ako preskúmať Balkán, a to najmä z Talianska. Talianska 'päta' leží oproti Čiernej Hore na juhozápade a premávajú odtiaľto pravidelné z Bari do malého čiernohorskom prístavu bare, na juhu.