Trajekty z Trelleborg do Klaipeda

Linka Trelleborg Klaipeda spája Švédsko s Litva. V súčasnosti pôsobí na na tejto trase iba jedna trajektová spoločnosť, TT Line. Plavba sa uskutočňuje 5 krát v každom týždeň s dobou plavby približne 16 hodín 30 minút.

Doba a frekvencia plavby na trase Trelleborg Klaipeda sa môžu líšiť podľa sezóny, takže Vám radíme využiť tie najaktuálnejšie informácie.

Prevádzkovatelia trajektov na trase Trelleborg - Klaipeda

  • TT Line
    • 5 plavby týždenne 16 hod 30 min
    • Zistiť cenu

Priemerné ceny pre Trelleborg Klaipeda

Uvedené ceny predstavujú priemerné ceny jednosmerných lístkov zakúpených našimi zákazníkmi. Najbežnejší typ rezervácie na trase Trelleborg Klaipeda je auto a 2 cestujúci.

Sprievodca prístavom Trelleborg

Trelleborg je mesto v južnej provincii Skåne vo Švédsku. História mesta siaha až do roku 1257, kedy bolo prezentované ako svadobný dar od dánskej kráľovskej rodiny pre švédskeho princa Valdemara. Dáni neskôr mesto opäť prevzali a pod dánskou vládou zostalo až do roku 1658. Trelleborg sa stal priemyselným mestom na konci 19. storočia a industrializácia zohrala dôležitú úlohu v rozvoji mesta. Mesto je obľúbené u návštevníkov zo Švédska a Nemecka, hlavne kvôli trajektom do Rostocku, Sassnitzu či trase Lübeck-Travemünde v Nemecku. Trajekty začali plávať do prístavu v roku 1897 a plavby do Travemünde začali v roku 1962. Trajekty prevážajú cestujúcich na jednodňové výlety, umožňujú rodinám cestovať na dovolenku autami a prepravujú aj ťažké nákladné vozidlá naprieč Európou. Na ceste z exilu sa v roku 1917 Lenin plavil trajektom zo Sassnitzu do Trelleborgu a naspäť do Ruska, aby viedol revolúciu.