Trajekty z Turku do Mariehamn

Trajektová trasa Turku Mariehamn spája Fínsko s Alandy a teraz je prevádzkovaná 2 lodnými spoločnosťami. Trajekt spoločnosti Tallink Silja sa plaví 7 krát za týždeň s dobou trvania plavby okolo 5 hodín 15 minút zatiaľ čo Trajekty spoločnosti Viking Line sa plavia 7 krát za týždeň, plavba trvá od 5 hod 25 min.

Celkovo je tu 14 plavieb týždeň na trase z Turku Mariehamn medzi Fínsko a Alandy. Porovnajte a získajte najlepšiu cenu na dobu, kedy chcete cestovať už teraz.

Prevádzkovatelia trajektov na trase Turku - Mariehamn

Priemerné ceny pre Turku Mariehamn

Uvedené ceny predstavujú priemerné ceny jednosmerných lístkov zakúpených našimi zákazníkmi. Najbežnejší typ rezervácie na trase Turku Mariehamn je auto a 2 cestujúci.

Sprievodca prístavom Turku

Turku je mesto na juhozápadnom pobreží Fínska a leží pri ústí rieky Aura. História mesta siaha až do 13. storočia, čo z nej robí najstaršie mesto v Fínsku a kedysi bolo jedným z najdôležitejším ľudovým centrom v krajine. V rokoch 1809 až 1812 bolo Turku hlavným mestom Fínska a až do konca 40. rokov 20. storočia bolo najväčším mestom Fínska.

Aj keď dnes Turku už nemá taký národný význam ako v minulosti, stále je regionálnym hlavným mestom a dôležitou základňou pre obchod v severnej Európe. Mesto je dejiskom mnohých najvýznamnejších udalostí vo Fínsku, ktoré majú významný vplyv na históriu tejto krajiny. Turku získalo titul Európske hlavné mesto kultúry za rok 2011 spolu s estónskym mestom Tallin. V roku 1996 bolo Turku vyhlásené za oficiálne Vianočné mesto Fínska.

Vďaka svojej polohe je Turku pozoruhodným obchodným a osobným prístavom s viac ako tromi miliónmi cestujúcich, ktorí každoročne cestujú do prístavov v Štokholme a Mariehamne.