COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Turku - Mariehamn je jedna z naších najpopulárnejších trás - lístky sa počas sezóny rýchlo vypredávajú.
Rada: Nečakajte do poslednej chvile! Rezervujte ešte dnes, aby ste mali k dispozícii termín podľa Vašich predstáv.

Prečo využiť
Direct Ferries?

Trajekty na 4412 trasách a z 901 prístavov po celom svete

Spoločnosť si získala dôveru 2,5 miliónov zákazníkov

Zabezpečujeme viac než 1,2 miliónov plavieb ročne

Pre našich zákazníkov kontrolujeme viac než 1 milión cien denne

Alternatívy trajektov z Turku do Mariehamn

Pre viac informácií navštívte, prosím, našu stránku Trajekty z Fínsko do Alandy.

Na palube trajektov

Prevádzkovatelia trajektov na trase Turku - Mariehamn

    • 7 Sailings Weekly 5 hr 25 min
    • Get price
    • 6 Sailings Weekly 5 hr 15 min
    • Get price

Trajekty z Turku do Mariehamn

Trajektová trasa Turku Mariehamn spája Fínsko s Alandy a teraz je prevádzkovaná 2 lodnými spoločnosťami. Trajekt spoločnosti Viking Line sa plaví 7 krát za týždeň s dobou trvania plavby okolo 5 hodín 25 minút zatiaľ čo Trajekty spoločnosti Tallink Silja sa plavia 6 krát za týždeň, plavba trvá od 5 hodín 15 minút.

Celkovo je tu 13 plavieb týždeň na trase z Turku Mariehamn medzi Fínsko a Alandy. Porovnajte a získajte najlepšiu cenu na dobu, kedy chcete cestovať už teraz.

Sprievodca prístavom Turku

Turku je mesto na juhozápadnom pobreží Fínska a leží pri ústí rieky Aura. História mesta siaha až do 13. storočia, čo z nej robí najstaršie mesto v Fínsku a kedysi bolo jedným z najdôležitejším ľudovým centrom v krajine. V rokoch 1809 až 1812 bolo Turku hlavným mestom Fínska a až do konca 40. rokov 20. storočia bolo najväčším mestom Fínska.

Aj keď dnes Turku už nemá taký národný význam ako v minulosti, stále je regionálnym hlavným mestom a dôležitou základňou pre obchod v severnej Európe. Mesto je dejiskom mnohých najvýznamnejších udalostí vo Fínsku, ktoré majú významný vplyv na históriu tejto krajiny. Turku získalo titul Európske hlavné mesto kultúry za rok 2011 spolu s estónskym mestom Tallin. V roku 1996 bolo Turku vyhlásené za oficiálne Vianočné mesto Fínska.

Vďaka svojej polohe je Turku pozoruhodným obchodným a osobným prístavom s viac ako tromi miliónmi cestujúcich, ktorí každoročne cestujú do prístavov v Štokholme a Mariehamne.