Prečo využiť
Direct Ferries?

Trajekty na 3307 trasách a z 697 prístavov po celom svete

Spoločnosť si získala dôveru 2.5 miliónov zákazníkov

Zabezpečujeme viac než 1.2 miliónov plavieb ročne

Pre našich zákazníkov kontrolujeme viac než 1 milión cien denne

Trajekty do Alandy

Alandy, švédsky hovoriaci región Fínska, sa skladá zo 6500 ostrovov a ostrovčekov; na najväčšom ostrove sídli 90% populácie, a je známy ako Fasta Aland alebo hlavný ostrov.

Alandy ležia v Baltskom mori a sú najmenším fínskym regiónom. Hoci tu nájdete tisíce ostrovov, iba zhruba osemdesiat je skutočne osídlených. S počtom obyvateľov okolo 28,500 to určite nie je najrušnejší región na svete, ale stále má svojim turistom a domácim čo ponúknuť.

Čo sa týka aktivít a atrakcií Alandy ponúkajú pre každého niečo. Nádherné fínske scenérie a príroda sú dôvodom, prečo turisti radi skúmajú miestne lesy, hory a pobrežné oblasti, zatiaľ čo o každého, kto má rád kultúru a umenie je tiež dobre postarané, kedže tu nájde množstvo múzeí, zaujímavostí a obchodov, ktoré predávajú miestne výrobky.

Kto sa chce dozvedieť viac o bohatej histórii Alánd by malo začať návštevou niektorej z miestnych pamiatok, múzeí a atrakcií. Jan Karlsgarden je typická stavba z roku 1800, ktorá približuje návštevníkom život na ostrovoch pred modernizáciou a rozvojom technológie, zatiaľ čo dvanásť stredovekých kostolov je skvelým príkladom historickej architektúry Alánd. Jedna z najkrajších historických pamiatok je ale určite hrad Kasteholm, ktorý bol postavený v 13.storočí a má bohatú a vzrušujúcu minulosť.

Plavba do Alánd po mori je známa ako jedna z najpríjemnejších v Škandinávii. Ostrovy sú umiestnené na polceste medzi Štokholmom a Helsinkami a trajekt prechádza cez niekoľko ďalších ostrovov a krásne pobrežie. Z tohto dôvodu mnoho ľudí uprednostňuje trajekt pred cestou lietadlom.

Trajekty sú veľké a veľmi dobre vybavené; plavia sa niekoľkokrát denne, a cestujúci majú k dispozícii reštaurácie, bezcolné obchody či inú zábavu na palube.

Existuje niekoľko trajektových liniek z rôznych krajín, vrátane Švédska, Estónska a Fínska, ktoré sú prevádzkované veľkými trajektové spoločnosťami v regióne - Eckerö Line, Tallink Silja a Viking Line.

Alandy sú neuveriteľne prístupné; je tu množstvo trajektov pomedzi ostrovmi, ktoré sú zdarma, a každý osídlený ostrov má cesty a prístavy. Skúmanie každého ostrova je tiež jednoduché, k dispozícii sú autobusy, taxíky a požičovne aút, čo umožňuje preskúmať ostrov jednoducho a bez stresu.

Zobraziť viac Zobraziť menej

Populárni prevádzkovatelia trajektov

 • Viking Line
  • Zistiť cenu
 • Finnlines
  • Zistiť cenu
 • Tallink Silja
  • Zistiť cenu
 • Eckerö Linjen
  • Zistiť cenu

Trasy a prístavy v Alandy