COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Helsinki - Mariehamn je jedna z naších najpopulárnejších trás - lístky sa počas sezóny rýchlo vypredávajú.
Rada: Nečakajte do poslednej chvile! Rezervujte ešte dnes, aby ste mali k dispozícii termín podľa Vašich predstáv.

Prečo využiť
Direct Ferries?

Trajekty na 4412 trasách a z 901 prístavov po celom svete

Spoločnosť si získala dôveru 2,5 miliónov zákazníkov

Zabezpečujeme viac než 1,2 miliónov plavieb ročne

Pre našich zákazníkov kontrolujeme viac než 1 milión cien denne

Alternatívy trajektov z Helsinki do Mariehamn

Pre viac informácií navštívte, prosím, našu stránku Trajekty z Fínsko do Alandy.

Prevádzkovatelia trajektov na trase Helsinki - Mariehamn

    • 3 Sailings Weekly 11 hr 10 min
    • Get price
    • 7 Sailings Weekly 11 hr 15 min
    • Get price

Trajekty z Helsinki do Mariehamn

Trajektová trasa Helsinki Mariehamn spája Fínsko s Alandy a teraz je prevádzkovaná 2 lodnými spoločnosťami. Trajekt spoločnosti Viking Line sa plaví 3 krát za týždeň s dobou trvania plavby okolo 11 hodín 10 minút zatiaľ čo Trajekty spoločnosti Tallink Silja sa plavia 7 krát za týždeň, plavba trvá od 11 hodín 15 minút.

Celkovo je tu 10 plavieb týždeň na trase z Helsinki Mariehamn medzi Fínsko a Alandy. Porovnajte a získajte najlepšiu cenu na dobu, kedy chcete cestovať už teraz.

Sprievodca prístavom Helsinki

Helsinki, hlavné mesto Fínska, sa nachádza v regióne Uusimaa na juhu krajiny, na pobreží Fínskeho zálivu. Mesto leží asi 80 km severne od Tallinu v Estónsku, 400 km severne od Štokholmu vo Švédsku a 300 km západne od Petrohradu v Rusku. Mesto je hlavným politickým, finančným, obchodným a kultúrnym centrom Fínska. Zároveň je považované za jedno z najdôležitejších miest v severnej Európe.

Medzi obľúbené turistické atrakcie v meste patrí Národné múzeum, ktoré je zároveň najväčším helsinským múzeom. Je tu veľká zbierka historických artefaktov, ktoré sa datujú do obdobia praveku až po súčasnosť. Múzeum sídli v stredovekom hrade, ktoré je samo o sebe populárnou turistickou atrakciou. Mestské múzeum, Národná galéria či Múzeum dizajnu sú ďalšie tri múzeá v meste, ktoré stoja za návštevu.

Prístav v Helsinkách je najväčší vo Fínsku a druhý najväčší v severských krajinách. Skladá sa z troch častí a 6 terminálov pre osobnú dopravu. Trajekty sa plavia do Štokholmu vo Švédsku, Travemünde v Nemecku a Tallinu v Estónsku.