Trajekty z Helsinki do Mariehamn

Trajektová trasa Helsinki Mariehamn spája Fínsko s Alandy a teraz je prevádzkovaná 2 lodnými spoločnosťami. Trajekt spoločnosti Tallink Silja sa plaví 7 krát za týždeň s dobou trvania plavby okolo 11 hodín 15 minút zatiaľ čo Trajekty spoločnosti Viking Line sa plavia 7 krát za týždeň, plavba trvá od 10 hod 25 min.

Celkovo je tu 14 plavieb týždeň na trase z Helsinki Mariehamn medzi Fínsko a Alandy. Porovnajte a získajte najlepšiu cenu na dobu, kedy chcete cestovať už teraz.

Prevádzkovatelia trajektov na trase Helsinki - Mariehamn

  • Tallink Silja
    • 7 plavby týždenne 11 hod 15 min
    • Zistiť cenu
  • Viking Line
    • 7 plavby týždenne 10 hod 25 min
    • Zistiť cenu

Priemerné ceny pre Helsinki Mariehamn

Uvedené ceny predstavujú priemerné ceny jednosmerných lístkov zakúpených našimi zákazníkmi. Najbežnejší typ rezervácie na trase Helsinki Mariehamn je auto a 2 cestujúci.

Sprievodca prístavom Helsinki

Helsinki, hlavné mesto Fínska, sa nachádza v regióne Uusimaa na juhu krajiny, na pobreží Fínskeho zálivu. Mesto leží asi 80 km severne od Tallinu v Estónsku, 400 km severne od Štokholmu vo Švédsku a 300 km západne od Petrohradu v Rusku. Mesto je hlavným politickým, finančným, obchodným a kultúrnym centrom Fínska. Zároveň je považované za jedno z najdôležitejších miest v severnej Európe.

Medzi obľúbené turistické atrakcie v meste patrí Národné múzeum, ktoré je zároveň najväčším helsinským múzeom. Je tu veľká zbierka historických artefaktov, ktoré sa datujú do obdobia praveku až po súčasnosť. Múzeum sídli v stredovekom hrade, ktoré je samo o sebe populárnou turistickou atrakciou. Mestské múzeum, Národná galéria či Múzeum dizajnu sú ďalšie tri múzeá v meste, ktoré stoja za návštevu.

Prístav v Helsinkách je najväčší vo Fínsku a druhý najväčší v severských krajinách. Skladá sa z troch častí a 6 terminálov pre osobnú dopravu. Trajekty sa plavia do Štokholmu vo Švédsku, Travemünde v Nemecku a Tallinu v Estónsku.