COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Ventspils - Nynashamn je jedna z naších najpopulárnejších trás - lístky sa počas sezóny rýchlo vypredávajú.
Rada: Nečakajte do poslednej chvile! Rezervujte ešte dnes, aby ste mali k dispozícii termín podľa Vašich predstáv.

Prečo využiť
Direct Ferries?

Trajekty na 4412 trasách a z 901 prístavov po celom svete

Spoločnosť si získala dôveru 2,5 miliónov zákazníkov

Zabezpečujeme viac než 1,2 miliónov plavieb ročne

Pre našich zákazníkov kontrolujeme viac než 1 milión cien denne

Alternatívy trajektov z Ventspils do Nynashamn

Pre viac informácií navštívte, prosím, našu stránku Trajekty z Lotyšsko do Švédsko.

Na palube trajektov

Prevádzkovatelia trajektov na trase Ventspils - Nynashamn

    • 12 Sailings Weekly 8 hr 30 min
    • Get price

Trajekty z Ventspils do Nynashamn

Linka Ventspils Nynashamn spája Lotyšsko s Švédsko. V súčasnosti pôsobí na na tejto trase iba jedna trajektová spoločnosť, Stena Line. Plavba sa uskutočňuje 12 krát v každom týždeň s dobou plavby približne 8 hodín 30 minút.

Doba a frekvencia plavby na trase Ventspils Nynashamn sa môžu líšiť podľa sezóny, takže Vám radíme využiť tie najaktuálnejšie informácie.

Sprievodca prístavom Ventspils

Ventspils je prístavné mesto na severozápade Lotyšska. Je to šieste najväčšie mesto krajiny. Leží na rieke Venta, na pobreží Baltského mora. Mesto známy pre svoje veľké koncerty, festivaly a mnoho ďalších zábavných a kultúrnych podujatí, ktoré priťahuje tisíce návštevníkov každý rok. Počas zimy, mesto hostí Slávnostné vyhlásenie lotyšskej rozhlasového vysielania "hudobné Bank" a televízne národný výber pre Eurovision Song Contest. Mesto tiež hostí posledný koncert Lotyšského pop music hlasovania "The Hudobné hitov" v Renka Garden v júli každý rok. Aj na druhom víkendu júla, mesto organizuje oslavu festivalu mora a na prvý víkend v auguste, tisíce ľudí navštívi, aby sa zapojili do každoročnej City Festivalu. Pre rodinu, Ventspils Adventure Park má lyžiarsky svah, lanové dráhy, bobová dráha, BMX stopy, trampolíny, kiiking hojdačky, letné tubing dráha a ďalšie zábavu.

Dôležité je, že mesto je prístavné zostáva bez ľadu a prevádzkuje trajektovej prepravy do Švédska a Nemecka.


Sprievodca prístavom Nynashamn

Nynäshamn je švédske mesto a prístav nachádzajúci sa v Štokholme a je vzdialený približne 60 km južne od hlavného mesta Štokholmu. Na začiatku 20. storočia sa Nynäshamn stalo obľúbeným kúpeľným mestom, ale bohužiaľ mnohé z týchto zariadení ukončili prevádzku ešte pred koncom prvej svetovej vojny. Mesto sa neskôr rozvíjalo vďaka hlavnému priemyselnému odvetviu prostredníctvom Telegrafverkets verkstäder (továrne vládnej telefónnej spoločnosti ) od roku 1916 a v rokoch 1928-29 tu bola postavená ropná rafinéria spoločnosťou Axel Axson Johnson & Co.

Medzi populárne udalosti v meste patrí prístavná oslava, ktorá sa koná každé leto, ako aj niektoré miestne veľtrhy remesiel. V čase konaní týchto podujatí medzi mestom a Štokholmom často premáva parný vlak, a mestský prístav je zvyčajne plný lodí všetkých veľkostí a hemží sa mnohými návštevníkmi a obyvateľmi mesta. Mesto je moderné a nie je tu veľa atrakcií, ale nachádza sa tu veľa reštaurácií a kaviarní, kde môžete ochutnať niektoré miestne vyrobené produkty.

Z prístavu premávajú trajekty na ostrov Gotland a do Gdansku v Poľsku.