Trajekty z Ancona do Patras

Trajektová trasa Ancona Patras spája Taliansko s Grécko a teraz je prevádzkovaná 2 lodnými spoločnosťami. Trajekt spoločnosti Minoan Lines sa plaví 4 krát za týždeň s dobou trvania plavby okolo 21 hodín zatiaľ čo Trajekty spoločnosti Anek Superfast sa plavia 8 krát za týždeň, plavba trvá od 21 hod 30 min.

Celkovo je tu 12 plavieb týždeň na trase z Ancona Patras medzi Taliansko a Grécko. Porovnajte a získajte najlepšiu cenu na dobu, kedy chcete cestovať už teraz.

Prevádzkovatelia trajektov na trase Ancona - Patras

Priemerné ceny pre Ancona Patras

Uvedené ceny predstavujú priemerné ceny jednosmerných lístkov zakúpených našimi zákazníkmi. Najbežnejší typ rezervácie na trase Ancona Patras je auto a 2 cestujúci.

Sprievodca prístavom Ancona

Ancona sa nachádza v regióne Marche v strednom Taliansku, približne 280 km severovýchodne od Ríma. Mesto sa rozprestiera na pobreží Jadranského mora, medzi pohoriami Monte Conero a Monte Castagno. Prístav v Ancone je jedným z hlavných prístavov v oblasti Jadranského mora a je určený hlavne na osobnú prepravu. Hlavnou pamiatkou mesta je pozoruhodná gotická katedrála sv. Cyriaka, ktorá bola posvätená na začiatku 11. storočia a dokončená v roku 1189. Je charakteristická svojou dodekagonálnou kupolou, neskôr upravenou pod dohľadom Margaritone d'Arezzo v roku 1270. Priečelie má gotický portál, ktorý sa pripisuje architektovi Giorgiovi da Como (1228).

Prístav je obľúbeným medzi cestujúcimi do Jadranského regiónu vrátane Grécka, Turecka, Chorvátska, Albánska a Čiernej Hory. K populárnym destináciám patrí napríklad Split, Rijeka, Zadar, Hvar, Dubrovník, Bari, Patras či Igoumenitsa. V prístave Ancona je k dispozícii kaviareň, toalety a malý obchod. K dispozícii je tiež parkovisko s možnosťou krátkodobého alebo dlhodobého parkovania. Sú tu tiež vyznačené parkovacie miesta pre telesne postihnutých vodičov.