Trajekty z Ancona do Igoumenitsa

Trajektová trasa Ancona Igoumenitsa spája Taliansko s Grécko a teraz je prevádzkovaná 2 lodnými spoločnosťami. Trajekt spoločnosti Minoan Lines sa plaví 6 krát za týždeň s dobou trvania plavby okolo 15 hodín zatiaľ čo Trajekty spoločnosti Anek Superfast sa plavia 10 krát za týždeň, plavba trvá od 16 hod.

Celkovo je tu 16 plavieb týždeň na trase z Ancona Igoumenitsa medzi Taliansko a Grécko. Porovnajte a získajte najlepšiu cenu na dobu, kedy chcete cestovať už teraz.

Prevádzkovatelia trajektov na trase Ancona - Igoumenitsa

Priemerné ceny pre Ancona Igoumenitsa

Uvedené ceny predstavujú priemerné ceny jednosmerných lístkov zakúpených našimi zákazníkmi. Najbežnejší typ rezervácie na trase Ancona Igoumenitsa je auto a 2 cestujúci.

Sprievodca prístavom Ancona

Ancona sa nachádza v regióne Marche v strednom Taliansku, približne 280 km severovýchodne od Ríma. Mesto sa rozprestiera na pobreží Jadranského mora, medzi pohoriami Monte Conero a Monte Castagno. Prístav v Ancone je jedným z hlavných prístavov v oblasti Jadranského mora a je určený hlavne na osobnú prepravu. Hlavnou pamiatkou mesta je pozoruhodná gotická katedrála sv. Cyriaka, ktorá bola posvätená na začiatku 11. storočia a dokončená v roku 1189. Je charakteristická svojou dodekagonálnou kupolou, neskôr upravenou pod dohľadom Margaritone d'Arezzo v roku 1270. Priečelie má gotický portál, ktorý sa pripisuje architektovi Giorgiovi da Como (1228).

Prístav je obľúbeným medzi cestujúcimi do Jadranského regiónu vrátane Grécka, Turecka, Chorvátska, Albánska a Čiernej Hory. K populárnym destináciám patrí napríklad Split, Rijeka, Zadar, Hvar, Dubrovník, Bari, Patras či Igoumenitsa. V prístave Ancona je k dispozícii kaviareň, toalety a malý obchod. K dispozícii je tiež parkovisko s možnosťou krátkodobého alebo dlhodobého parkovania. Sú tu tiež vyznačené parkovacie miesta pre telesne postihnutých vodičov.