Trajekty z Ancona do Split

Trajektová trasa Ancona Split spája Taliansko s Chorvátsko a teraz je prevádzkovaná 2 lodnými spoločnosťami. Trajekt spoločnosti SNAV sa plaví 6 krát za týždeň s dobou trvania plavby okolo 9 hodín zatiaľ čo Trajekty spoločnosti Jadrolinija sa plavia 4 krát za týždeň, plavba trvá od 10 hod 15 min.

Celkovo je tu 10 plavieb týždeň na trase z Ancona Split medzi Taliansko a Chorvátsko. Porovnajte a získajte najlepšiu cenu na dobu, kedy chcete cestovať už teraz.

Alternatívy trajektov z Ancona do Split

Pre viac informácií navštívte, prosím, našu stránku Trajekty z Taliansko do Chorvátsko.

Prevádzkovatelia trajektov na trase Ancona - Split

  • SNAV
    • 6 plavby týždenne 9 hod
    • Zistiť cenu
  • Jadrolinija
    • 4 plavby týždenne 10 hod 15 min
    • Zistiť cenu

Priemerné ceny pre Ancona Split

Uvedené ceny predstavujú priemerné ceny jednosmerných lístkov zakúpených našimi zákazníkmi. Najbežnejší typ rezervácie na trase Ancona Split je auto a 2 cestujúci.

Sprievodca prístavom Ancona

Ancona sa nachádza v regióne Marche v strednom Taliansku, asi 280 km severovýchodne od Ríma. Mesto sa rozprestiera na pobreží Jadranského mora, medzi pohoriami Monte Conero a Monte Castagno. Prístav v Ancone je jedným z hlavných prístavov v oblasti Jadranského mora a je určený hlavne na osobnú prepravu. Hlavnou pamiatkou mesta je pozoruhodná gotická katedrála sv. Cyriaka (San Ciriaco je patrón mesta), ktorá bola posvätená na začiatku 11. storočia a dokončená v roku 1189. Je charakteristická svojou dvanásťbokovou kupolou, neskôr upravenou pod dohľadom Margaritone d'Arezzo v roku 1270. Priečelie má gotický portál, ktorý sa pripisuje architektovi Giorgiovi da Como (1228).

Prístav je obľúbeným pre ľudí cestujúcich do Jadranského regiónu, vrátane Grécka, Turecka, Chorvátska, Albánska a Čiernej Hory. K populárnym destináciam patrí napríklad Split, Rijeka, Zadar, Hvar, Dubrovník, Bari, Patras či Igoumenitsa. V prístave Ancona nájdete kaviareň, toalety a obchod. K dispozícii je tiež parkovisko s možnosťou krátkodobého alebo dlhodobého parkovania. Sú tu tiež vyznačené parkovacie miesta pre zdravotne postihnutých vodičov.