Trajekty z Bastia do Nice

Trajektová trasa Bastia Nice spája Korzika s Francúzsko a teraz je prevádzkovaná 2 lodnými spoločnosťami. Trajekt spoločnosti Corsica Sardinia Ferries sa plaví 8 krát za týždeň s dobou trvania plavby okolo 5 hodín zatiaľ čo Trajekty spoločnosti Moby Lines sa plavia 7 krát za týždeň, plavba trvá od 7 hod.

Celkovo je tu 15 plavieb týždeň na trase z Bastia Nice medzi Korzika a Francúzsko. Porovnajte a získajte najlepšiu cenu na dobu, kedy chcete cestovať už teraz.

Prevádzkovatelia trajektov na trase Bastia - Nice

  • Corsica Sardinia Ferries
    • 8 plavby týždenne 5 hod
    • Zistiť cenu
  • Moby Lines
    • 7 plavby týždenne 7 hod
    • Zistiť cenu

Priemerné ceny pre Bastia Nice

Uvedené ceny predstavujú priemerné ceny jednosmerných lístkov zakúpených našimi zákazníkmi. Najbežnejší typ rezervácie na trase Bastia Nice je auto a 2 cestujúci.

Sprievodca prístavom Bastia

Bastia je francúzske mesto v departemente Haute-Corse v severovýchodnej časti ostrova Korzika. Mesto je hlavným obchodným centrom Korziky a taktiež jej hlavným prístavom. Prístav sa delí na tri časti: Starý prístav (Vieux Port) leží v úzkej zátoke a je využívaný hlavne nekomerčnými operátormi ako sú výletné alebo rybárske lode. Komerčný trajektový prístav sa nachádza na severe mesta. Ešte severnejšie je prístav Toga Marina, ktorý sa využíva hlavne pre rekreačné plavidlá, ako sú jachty a plachetnice.

K turistickým atrakciám patrí Múzeum Korziky, pevnosť zo 16. storočia a zvonica, z ktorej sa naskytá nádherný výhľad na Starý prístav (Terra Vecchia) a na hory a pobrežie. Nájdete tam tiež bývalý palác janovských guvernérov, kde dnes sídli korzické Etnografické múzeum.

Trajekty z Bastie spájajú Francúzsko (Marseille, Nice a Toulon) a Taliansko (Janov, La Spezia, Livorno, Piombino, Savona, Portoferraio).