Trajekty z Ajaccio do Marseille

Trajektová trasa Ajaccio Marseille spája Korzika s Francúzsko a teraz je prevádzkovaná 2 lodnými spoločnosťami. Trajekt spoločnosti Corsica Linea sa plaví 7 krát za týždeň s dobou trvania plavby okolo 12 hodín zatiaľ čo Trajekty spoločnosti La Meridionale sa plavia 3 krát za týždeň, plavba trvá od 12 hod.

Celkovo je tu 10 plavieb týždeň na trase z Ajaccio Marseille medzi Korzika a Francúzsko. Porovnajte a získajte najlepšiu cenu na dobu, kedy chcete cestovať už teraz.

Prevádzkovatelia trajektov na trase Ajaccio - Marseille

Priemerné ceny pre Ajaccio Marseille

Uvedené ceny predstavujú priemerné ceny jednosmerných lístkov zakúpených našimi zákazníkmi. Najbežnejší typ rezervácie na trase Ajaccio Marseille je auto a 2 cestujúci.

Sprievodca prístavom Ajaccio

Ajaccio je najväčším mestom francúzskeho ostrova Korzika. Mesto sa najviac preslávilo ako rodisko Napoleona Bonaparteho. Dom Casa Buonaparte, v ktorom sa v roku 1769 narodil, je v súčasnosti sprístupnený verejnosti. Letisko v meste bolo taktiež pomenované po ňom - letisko Ajaccio Napoleon Bonaparte. Ajaccio sa nachádza na juhozápadnom pobreží Korziky, asi 340 km juhovýchodne od Marseille a rozkladá sa na chránenom území na severnom brehu zálivu Ajaccio. Prístav leží na východe mesta a z južnej strany je chránený polostrovom. Nad prístavom je mohutná citadela postavená Francúzmi v 16.storočí.

Trajekty z Ajaccia premávajú takmer každý deň do prístavov Marseille, Toulon a Nice na francúzskej pevnine. Okrem toho odtiaľto premávajú aj sezónne linky na taliansku pevninu (Livorno), na Sardíniu, ako aj do Calvi a Propriano na Korzike.

V roku 2007 sa v Ajaccio zastavilo presne 418,086 cestujúcich, čo bolo úplne najviac z celej Korziky a druhé najvyššie číslo v celom Francúzsku (hneď po Marseille, ale pred Nice, Villefranche-sur-Mer a Cannes).