COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Caen - Portsmouth je jedna z naších najpopulárnejších trás - lístky sa počas sezóny rýchlo vypredávajú.
Rada: Nečakajte do poslednej chvile! Rezervujte ešte dnes, aby ste mali k dispozícii termín podľa Vašich predstáv.

Prečo využiť
Direct Ferries?

Trajekty na 3325 trasách a z 764 prístavov po celom svete

Spoločnosť si získala dôveru 2,5 miliónov zákazníkov

Zabezpečujeme viac než 1,2 miliónov plavieb ročne

Pre našich zákazníkov kontrolujeme viac než 1 milión cien denne

Pre viac informácií navštívte, prosím, našu stránku Trajekty z Francúzsko do Anglicko.

Prevádzkovatelia trajektov na trase Caen - Portsmouth

    • 3 Sailings Daily 5 hr 45 min
    • Get price

Trajekty z Caen do Portsmouth

Linka Caen Portsmouth spája Francúzsko s Anglicko. V súčasnosti pôsobí na na tejto trase iba jedna trajektová spoločnosť, Brittany Ferries. Plavba sa uskutočňuje 21 krát v každom týždeň s dobou plavby približne 5 hodín 45 minút.

Doba a frekvencia plavby na trase Caen Portsmouth sa môžu líšiť podľa sezóny, takže Vám radíme využiť tie najaktuálnejšie informácie.

Sprievodca prístavom Caen

Caen je mesto na severozápade Francúzska a je najväčším mestom v regióne Normandia. Toto prístavné mesto sa nachádza 15 km od Lamanšského prielivu a asi 2 hodiny jazdy autom od Paríža. Turisti tu môžu vidieť hrad postavený okolo roku 1060 Viliamom Dobyvateľom, ktorý si podmanil Anglicko v roku 1066 (hrad bol odovzdaný Francúzsku v roku 1204). Je to jeden z najväčších stredovekých hradov v západnej Európe.

Pre návštevníkov, ktorí hľadajú pokojnejší spôsob trávenia času je odporúčaná návšteva Jardin Botanique de Caen. Je to botanická záhrada a arborétum, v ktorej nájdete viac než 8000 druhov rastlín.

Caen využíva prístav Ouistreham, ktorý leží pri ústí kanála Caen, v mieste, kde sa vlieva do kanála La Manche. Trajektový terminál je vzdialený asi 15 km od centra mesta a pre peších cestujúcich sú k dispozícii celodenné autobusové transfery. Trajekty z prístavu sa plavia do Portsmouthu na južnom pobreží Anglicka.