Trajekty z Cherbourg do Poole

Linka Cherbourg Poole spája Francúzsko s Anglicko. V súčasnosti pôsobí na na tejto trase iba jedna trajektová spoločnosť, Brittany Ferries. Plavba sa uskutočňuje 10 krát v každom týždeň s dobou plavby približne 4 hodín 30 minút.

Doba a frekvencia plavby na trase Cherbourg Poole sa môžu líšiť podľa sezóny, takže Vám radíme využiť tie najaktuálnejšie informácie.

Prevádzkovatelia trajektov na trase Cherbourg - Poole

  • Brittany Ferries
    • 10 plavby týždenne 4 hod 30 min
    • Zistiť cenu

Priemerné ceny pre Cherbourg Poole

Uvedené ceny predstavujú priemerné ceny jednosmerných lístkov zakúpených našimi zákazníkmi. Najbežnejší typ rezervácie na trase Cherbourg Poole je auto a 2 cestujúci.

Sprievodca prístavom Cherbourg

Cherbourg je mesto ležiace na polostrove Cotentin na severozápade Francúzska. Mesto má dlhú históriu. Vikingovia, ktorý ho napadli v 9.storočí, napomohli vytvoreniu prístavu v Cherbourg. V ére Napoleona bol prístav opevnený, aby sa zabránilo britským námorným útokom. Podvodné prekážky boli postupne nahradené hromadami kamenného muriva. Práce začali v roku 1784 a boli ukončené v roku 1850, dlho po Napoleonovej porážke v bitke pri Waterloo.

Medzi pamiatky mesta patrí Cité de la Mer (v preklade mesto mora), čo je múzeum venované námornej histórii. Múzeum bolo otvorené v roku 2002 a sídli v areáli prístavu Cherbourg. Návštevníci mesta sa tiež môžu prechádzať po Jardin de la Roche Fauconniere, čo je súkromná botanická záhrada, ktorá sa nachádza v Parc de la Fauconniere. Bola založená v roku 1870 v má asi 3400 exemplárov, vrátane mnohých z južnej pologule.