COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Cherbourg - Poole je jedna z naších najpopulárnejších trás - lístky sa počas sezóny rýchlo vypredávajú.
Rada: Nečakajte do poslednej chvile! Rezervujte ešte dnes, aby ste mali k dispozícii termín podľa Vašich predstáv.

Prečo využiť
Direct Ferries?

Trajekty na 4412 trasách a z 901 prístavov po celom svete

Spoločnosť si získala dôveru 2,5 miliónov zákazníkov

Zabezpečujeme viac než 1,2 miliónov plavieb ročne

Pre našich zákazníkov kontrolujeme viac než 1 milión cien denne

Pre viac informácií navštívte, prosím, našu stránku Trajekty z Francúzsko do Anglicko.

Na palube trajektov

Prevádzkovatelia trajektov na trase Cherbourg - Poole

    • 10 Sailings Weekly 2 hr 30 min
    • Get price
    • 2 Sailings Weekly 5 hr 55 min
    • Get price

Trajekty z Cherbourg do Poole

Trajektová trasa Cherbourg Poole spája Francúzsko s Anglicko a teraz je prevádzkovaná 2 lodnými spoločnosťami. Trajekt spoločnosti Brittany Ferries sa plaví 10 krát za týždeň s dobou trvania plavby okolo 2 hodín 30 minút zatiaľ čo Trajekty spoločnosti Condor Ferries sa plavia 2 krát za týždeň, plavba trvá od 5 hodín 55 minút.

Celkovo je tu 12 plavieb týždeň na trase z Cherbourg Poole medzi Francúzsko a Anglicko. Porovnajte a získajte najlepšiu cenu na dobu, kedy chcete cestovať už teraz.

Sprievodca prístavom Cherbourg

Cherbourg je mesto ležiace na polostrove Cotentin na severozápade Francúzska. Mesto má dlhú históriu. Vikingovia, ktorý ho napadli v 9.storočí, napomohli vytvoreniu prístavu v Cherbourg. V ére Napoleona bol prístav opevnený, aby sa zabránilo britským námorným útokom. Podvodné prekážky boli postupne nahradené hromadami kamenného muriva. Práce začali v roku 1784 a boli ukončené v roku 1850, dlho po Napoleonovej porážke v bitke pri Waterloo.

Medzi pamiatky mesta patrí Cité de la Mer (v preklade mesto mora), čo je múzeum venované námornej histórii. Múzeum bolo otvorené v roku 2002 a sídli v areáli prístavu Cherbourg. Návštevníci mesta sa tiež môžu prechádzať po Jardin de la Roche Fauconniere, čo je súkromná botanická záhrada, ktorá sa nachádza v Parc de la Fauconniere. Bola založená v roku 1870 v má asi 3400 exemplárov, vrátane mnohých z južnej pologule.