COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Dieppe - Newhaven je jedna z naších najpopulárnejších trás - lístky sa počas sezóny rýchlo vypredávajú.
Rada: Nečakajte do poslednej chvile! Rezervujte ešte dnes, aby ste mali k dispozícii termín podľa Vašich predstáv.

Prečo využiť
Direct Ferries?

Trajekty na 4412 trasách a z 901 prístavov po celom svete

Spoločnosť si získala dôveru 2,5 miliónov zákazníkov

Zabezpečujeme viac než 1,2 miliónov plavieb ročne

Pre našich zákazníkov kontrolujeme viac než 1 milión cien denne

Pre viac informácií navštívte, prosím, našu stránku Trajekty z Francúzsko do Anglicko.

Prevádzkovatelia trajektov na trase Dieppe - Newhaven

    • 18 Sailings Weekly 4 hr
    • Get price

Trajekty z Dieppe do Newhaven

Linka Dieppe Newhaven spája Francúzsko s Anglicko. V súčasnosti pôsobí na na tejto trase iba jedna trajektová spoločnosť, DFDS Seaways. Plavba sa uskutočňuje 18 krát v každom týždeň s dobou plavby približne 4 hodín.

Doba a frekvencia plavby na trase Dieppe Newhaven sa môžu líšiť podľa sezóny, takže Vám radíme využiť tie najaktuálnejšie informácie.

Sprievodca prístavom Dieppe

Dieppe je prístavné mesto v departemente Seine-Maritime, v regióne Horná Normandia v severnom Francúzsku. Mesto sa nachádza na pobreží Lamanšského prielivu, pri ústí rieky Arques, ktorá je známa svojimi hrebenatkami. Jednou z atrakcií mesta je zámok Chateau de Dieppe, ktorý teraz funguje ako múzeum a výstavný priestor. Zbierka múzea, zameraná na námornú históriu mesta, zahŕňa sochy zo 17. a 18. storočia, nábytok a dokumenty o Camille Saint-Saëns. V meste je tiež námestie Square du Canada, ktoré sa nachádza v blízkosti hradu, kde bol nedávno postavený pamätník pripomínajúci dlhoročný vzťah mesta Dieppe a Kanady.

Pozdĺž prístavu sa tiahne krásna promenáda, z ktorej sa dajú pozorovať lode kotviace v prístave. Mesto je známe svojimi morskými plodmi. Miestnou špecialitou je "marmite diepoise" (dusené mäso rýb a morských plodov varené so smotanou, jablčným muštom a cibulou, ľahko ochutené korením) alebo "moules mariniere" (slávky na víne so šalotkou a smotanovou omáčkou).

Dieppe má prístav, ktorý je priamo spojený s prístavom Newhaven na južnom pobreží Anglicka, nachádzajúci sa pri ústí rieky Ouse vo východnom Sussexe. Trajekty spoločnosti LD Lines premávajú do Newhaven dvakrát denne .