COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Le Havre - Portsmouth je jedna z naších najpopulárnejších trás - lístky sa počas sezóny rýchlo vypredávajú.
Rada: Nečakajte do poslednej chvile! Rezervujte ešte dnes, aby ste mali k dispozícii termín podľa Vašich predstáv.

Prečo využiť
Direct Ferries?

Trajekty na 4412 trasách a z 901 prístavov po celom svete

Spoločnosť si získala dôveru 2,5 miliónov zákazníkov

Zabezpečujeme viac než 1,2 miliónov plavieb ročne

Pre našich zákazníkov kontrolujeme viac než 1 milión cien denne

Pre viac informácií navštívte, prosím, našu stránku Trajekty z Francúzsko do Anglicko.

Na palube trajektov

Prevádzkovatelia trajektov na trase Le Havre - Portsmouth

    • 7 Sailings Weekly 5 hr 30 min
    • Get price

Trajekty z Le Havre do Portsmouth

Linka Le Havre Portsmouth spája Francúzsko s Anglicko. V súčasnosti pôsobí na na tejto trase iba jedna trajektová spoločnosť, Brittany Ferries. Plavba sa uskutočňuje 7 krát v každom týždeň s dobou plavby približne 5 hodín 30 minút.

Doba a frekvencia plavby na trase Le Havre Portsmouth sa môžu líšiť podľa sezóny, takže Vám radíme využiť tie najaktuálnejšie informácie.

Sprievodca prístavom Le Havre

Le Havre je prístavné mesto v Normandii na severozápade Francúzska, ktoré leží na pravom brehu ústia rieky Seina. Je známe hlavne ako druhý najväčší francúzsky prístav (po Marseille), ale nachádza sa tu aj najväčší kontajnerový prístav krajiny. Mesto bolo po škodách z druhej svetovej vojny prestavané, pričom mnoho z jeho povojnových stavieb je dielom architekta Auguste Perret. Nová povojnová architektúra sa môže zdať niektorým ľuďom brutálna, ale je nutné povedať, že je unikátna. Je tu niekoľko zaujímavých stavieb, ktoré stojí za to vidieť. V roku 2005 sa dostalo mesto na zoznam kultúrneho dedičstva UNESCO.

Prístav Havre má dva trajektové terminály. Terminál de Grand Bretagne (britský terminal) je stále v prevádzke, ale írsky terminál už nie je využívaný. V prístave je obchod, kaviareň a zmenáreň a na ulici Boulevard Clemanceau je miesto, kde Vám poskytnú turistické informácie. Trajekty sa z prístavu plavia aj do Portsmouthu.