Trajekty z Le Havre do Portsmouth

Linka Le Havre Portsmouth spája Francúzsko s Anglicko. V súčasnosti pôsobí na na tejto trase iba jedna trajektová spoločnosť, Brittany Ferries. Plavba sa uskutočňuje 11 krát v každom týždeň s dobou plavby približne 5 hodín 15 minút.

Doba a frekvencia plavby na trase Le Havre Portsmouth sa môžu líšiť podľa sezóny, takže Vám radíme využiť tie najaktuálnejšie informácie.

Prevádzkovatelia trajektov na trase Le Havre - Portsmouth

  • Brittany Ferries
    • 11 plavby týždenne 5 hod 15 min
    • Zistiť cenu

Priemerné ceny pre Le Havre Portsmouth

Uvedené ceny predstavujú priemerné ceny jednosmerných lístkov zakúpených našimi zákazníkmi. Najbežnejší typ rezervácie na trase Le Havre Portsmouth je auto a 2 cestujúci.

Sprievodca prístavom Le Havre

Le Havre je prístavné mesto v Normandii na severozápade Francúzska, ktoré leží na pravom brehu ústia rieky Seina. Je známe hlavne ako druhý najväčší francúzsky prístav (po Marseille), ale nachádza sa tu aj najväčší kontajnerový prístav krajiny. Mesto bolo po škodách z druhej svetovej vojny prestavané, pričom mnoho z jeho povojnových stavieb je dielom architekta Auguste Perret. Nová povojnová architektúra sa môže zdať niektorým ľuďom brutálna, ale je nutné povedať, že je unikátna. Je tu niekoľko zaujímavých stavieb, ktoré stojí za to vidieť. V roku 2005 sa dostalo mesto na zoznam kultúrneho dedičstva UNESCO.

Prístav Havre má dva trajektové terminály. Terminál de Grand Bretagne (britský terminal) je stále v prevádzke, ale írsky terminál už nie je využívaný. V prístave je obchod, kaviareň a zmenáreň a na ulici Boulevard Clemanceau je miesto, kde Vám poskytnú turistické informácie. Trajekty sa z prístavu plavia aj do Portsmouthu.