COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Prečo využiť
Direct Ferries?

Trajekty na 3325 trasách a z 764 prístavov po celom svete

Spoločnosť si získala dôveru 2,5 miliónov zákazníkov

Zabezpečujeme viac než 1,2 miliónov plavieb ročne

Pre našich zákazníkov kontrolujeme viac než 1 milión cien denne

Trajekty do Capri

Capri leží v Neapolskom zálive v Taliansku, päť kilometrov od Sorrentinského polostrova na juhozápadnom pobreží krajiny. Ostrov je preslávený po celom svete svojou drsnou scenériou a luxusnými hotelmi. Má rozlohu desať štvorcových km, patrí do oblasti Kampánia a má dve hlavné mestečká - Anacapri a Capri Town.

Preslávený svojou krásou už od začiatku civilizácie, Capri je obľúbeným rezortom už od čias rímskej republiky. Cisár Tiberius si tu založil dovolenkovú vilu, ktorá hostila nepriateľské strany a kde boli jeho nepriatelia zhodení z malebných útesov. Ostrov sa stal turistickým centrom v 50-tych rokoch minulého storočia a dodnes sem každoročne prúdi obrovský počet návštevníkov, a to najmä v júli a auguste.

Modrá jaskyňa je vzácnym klenotom ostrova na už tak ohromujúcom pobreží: je to fascinujúca jaskyňa s malým otvorom k moru, ktorá sa otvára a zatvára s prílivom. Jej názov jasne naznačuje, že jaskyňa žiari v odtieňoch tyrkysovej farby zo slnečného svetla prechádzajúceho morskou vodou a vytvára skutočne magický zážitok. Bezpochyby je to najväčšia atrakcia ostrova, ktorú je možné navštíviť len loďou.

Mestá Capri na východe a Anacapri, na kopcovitom západe, ponúkajú návrhárske butiky a špičkové kaviarne, kde môžete popíjať to najlepšie limoncello. S množstvom turistov počas hlavnej sezóny tu ceny stúpajú; takže je ich najlepšie navštíviť v mesiacoch mimo hlavnej sezóny, kedy sú prekrásne pláže tichšie a plavby loďou cenovo dostupnejšie.

Ostrov je tiež obľúbenou turistickou destináciou, takže nezabudnite navštíviť niektoré z dvanástich kostolov, siedmych múzeí a niekoľko vzácnych pamiatok. Patria medzi ne opustené pevnosti a rušné rímsky vily Imperial s nádherným panoramatickým výhľadom. Môžete sa osviežiť v prírodných bazénoch na Capri alebo v jaskyni, ktorá je však vhodná len pre skúsených plavcov, pretože vstup do jaskyne sa môže kedykoľvek zatvoriť v dôsledku prílivu a odlivu.

Capri je mimoriadne obľúbená destinácia na jednodňové výlety z talianskej pevniny, a preto je k dispozícii množstvo trás prevádzkovaných viacerými trajektovými spoločnosťami z pobrežia Amalfi, mesta Neapol a niekoľkých miest na polostrove Sorrentine. Rovnako dlhé a pravidelné plavby sú k dispozícii na ostrov Ischia, na severozápade, plaviace sa z Marina Grande na severnom pobreží Capri.

Populárni prevádzkovatelia trajektov

  • 14 plavby týždenne 20 min
  • Zistiť cenu
  • 12 plavby denne 20 min
  • Zistiť cenu
  • 7 plavby týždenne 20 min
  • Zistiť cenu
  • 6 plavby denne 45 min
  • Zistiť cenu

Na palube trajektov

Zistite, ako to vyzerá na palube trajektu ešte pred Vašou cestou

Informácie o lodi, videá & recenzie

Trasy a prístavy v Capri