Trajekty z Eckero do Grisslehamn

Linka Eckero Grisslehamn spája Alandy s Švédsko. V súčasnosti pôsobí na na tejto trase iba jedna trajektová spoločnosť, Eckerö Linjen. Plavba sa uskutočňuje 21 krát v každom týždeň s dobou plavby približne 1 hodina 45 minút.

Doba a frekvencia plavby na trase Eckero Grisslehamn sa môžu líšiť podľa sezóny, takže Vám radíme využiť tie najaktuálnejšie informácie.

Prevádzkovatelia trajektov na trase Eckero - Grisslehamn

Priemerné ceny pre Eckero Grisslehamn

Uvedené ceny predstavujú priemerné ceny jednosmerných lístkov zakúpených našimi zákazníkmi. Najbežnejší typ rezervácie na trase Eckero Grisslehamn je auto a 2 cestujúci.

Sprievodca prístavom Eckero

Ecker je najzápadnejšia obec súostrovia Alandy, čo je autonómna fínska provincia. Napriek tomu ale 90% obyvateľov hovorí švédsky. Spoločnosť Eckerö Linjen prevádzkuje trajektové spojenia medzi prístavmi Berghamn v Storbo, Eckerö a Grisslehamn na Väddö a Norrtälje vo Švédsku. Najznámejšou stavbou v Eckerö je pošta, ktorá bola najväčšiou a najimpozantnejšou budovou poštových služieb medzi Štokholmom a Petrohradom. Bola postavená v roku 1828.

Alandy sú autonómnym, demilitarizovaným, švédsky hovoriacim regiónom Fínska. Ostrovy ležia v nejsevernejšej časti Baltského mora, v Botnickom zálive. Alandské ostrovy sú najmenším fínskym regiónom, pričom ich rozloha tvorí iba 0,49% z celkovej rozlohy Fínska a 0,50% z obyvateľstva.

Z prístavu v Eckerö je možné cestovať trajektom do Grisslehamnu.