Mariehamn
Štokholm
Trajekty do Švédsko
Otvorený lístok??

Otvorené lístky platia po dobu až 12 mesiacov od dátumu rezervácie (prezrite si podmienky)

Otvorený lístok?

Otvorené lístky platia po dobu až 12 mesiacov od dátumu rezervácie (prezrite si podmienky)

Údaje o ceste
Odchod
Spiatočný

Trajekty z Mariehamn do Štokholm

Trajektová trasa Mariehamn Štokholm spája Alandy s Švédsko a teraz je prevádzkovaná 2 lodnými spoločnosťami. Trajekt spoločnosti Viking Line sa plaví 2 krát za deň s dobou trvania plavby okolo 5 hodín 30 minút zatiaľ čo Trajekty spoločnosti Tallink Silja Line sa plavia 11 krát za týždeň, plavba trvá od 6 hodín 30 minút.

Celkovo je tu 25 plavieb týždeň na trase z Mariehamn Štokholm medzi Alandy a Švédsko. Porovnajte a získajte najlepšiu cenu na dobu, kedy chcete cestovať už teraz.

Pre viac informácií navštívte, prosím, našu stránku Trajekty z Alandy do Švédsko.
Prečo využiť Direct Ferries?
category
Trajekty na 4412 trasách a z 901 prístavov po celom svete
category
Spoločnosť si získala dôveru 2,5 miliónov zákazníkov
category
Zabezpečujeme viac než 1,2 miliónov plavieb ročne
category
Pre našich zákazníkov kontrolujeme viac než 1 milión cien denne

Najpopulárnejšie otázky

Ako dlho trvá trajekt z Mariehamn do Štokholm?

Čas prepravy trajektom z Mariehamn do Štokholm je približne 6h. Trvanie plavby sa môže v jednotlivých sezónach líšiť, preto odporúčame vykonať živú kontrolu.

Koľko stojí trajekt z Mariehamn do Štokholm?

Cena trajektu z Mariehamn do Štokholm sa môže líšiť v závislosti od sezóny. Priemerná cena trajektu z Mariehamn do Štokholm je 112 €. Cena bez rezervačných poplatkov.

Ktoré trajektové spoločnosti premávajú medzi Mariehamn a Štokholm?

Existuje 2 populárnych prevádzkovateľov trajektov pre Mariehamn do Štokholm. Toto je
  • Viking Line
  • Tallink Silja

Ako si môžem rezervovať lístky na trajekt z Mariehamn do Štokholm?

Rezervujte si trajekty z Mariehamn do Štokholm prostredníctvom nášho vyhľadávača ponúk a pozrite si našu stránku s ponukami, kde nájdete najnovšie ponuky trajektov.

Môžete cestovať pešo na trajekte z Mariehamn do Štokholm?

Áno, môžete cestovať ako peší cestujúci z Mariehamn do Štokholm s
  • Viking Line
  • Tallink Silja

Môžete vziať svoje auto na trajekt z Mariehamn do Štokholm?

Áno, môžete cestovať vozidlom z Mariehamn do Štokholm s
  • Viking Line
  • Tallink Silja

Môžete vziať na trajekt z Mariehamn do Štokholm domáce zvieratá?

Domáce zvieratá sú na trajekte povolené. Na to, aby ste si mohli vziať so sebou svojho najlepšieho chlpatého priateľa, môžete potrebovať pas domáceho zvieraťa a ďalšie dokumenty. Pozrite si všetky vládne nariadenia a cestovné informácie o cestovaní s domácimi zvieratami. V súčasnosti si môžete vziať na palubu domáce zvieratá
  • Viking Line
  • Tallink Silja

Aká je vzdialenosť z Mariehamn do Štokholm?

Vzdialenosť medzi Mariehamn a Štokholm je približne 116 námorných míľ.

Sprievodca prístavom Mariehamn

Mariehamn je hlavným mestom Aland, autonómneho územia pod fínskou zvrchovanosťou. V porovnaní so zvyškom fínsky hovoriacich Aland, približne 80% obyvateľov Mariehamnu hovorí po švédsky. Návštevníci mesta nájdu väčšinu obchodov a reštaurácií na pešej zóne Torggatan v centre mesta. Parlamentná a administratívna budova v centre Mariehamnu sa nazýva Sjalvstyrelsegarden. Na svahu vedúceho do mesta nájdete aj sochu cárovny Márie Aleksandrovnej, ktorá dala svoje meno mestu v roku 1861. V obci je množstvo budov od fínskeho architekta Larsa Soncka, ktorý sa presťahoval do Aland ako dieťa. K jeho budovám patrí kostol Mariehamn, hlavná budova námornej akadémie a radnica, pričom všetky boli postavené v prvej polovici 20. storočia. Architektka Hilda Hongell tiež navrhla niekoľko budov, aj keď už len málo z nich v súčasnosti stojí.

Mariehamn sa nachádza na polostrove a má dva hlavné prístavy, jeden na východnom a druhý na západnom pobreží. Oba prístavy takmer nezamŕzajú a sú bez prílivu. Západný prístav je medzinárodný prístav z ktorého denne premávajú lode do Švédska, Estónska a Fínska. Východný prístav je jedným z najväčších prístavov v celej Škandinávii.


Sprievodca prístavom Štokholm

Štokholm je hlavné mesto Švédska a pozostáva zo série ostrovov nachádzajúcich sa na východnom pobreží Švédska a je všeobecne považovaný za jedno z najkrajších miest na svete. V meste sa môžete pokochať mnohými malebnými scénami a jeho panoráma sa odráža vo vodách jazera Malaren. V lete si mesto užíva pulzujúce modré nebo, kým v zime je mesto často pokryté snehom a trblietajúcimi sa krásnymi svetlami.

Neobyčajne moderné mesto je známe svojim dizajnom, módou a živým nočným životom, ale svoje korene si uchováva v štvrti Starého Mesta, známej aj ako Gamla Stan, kde sa môžete ľahko stratiť v histórii. Mestská spleť dláždených ulíc sa sústreďuje okolo Stortorgetu – Veľkého námestia –kým juh mesta a ostrov Sodermalm ponúkajú bohémsku atmosféru s mnohými galériami a historickými rezidenciami a krásnym nábrežím.

Z prístavu mesta odchádzajú trajekty do destinácií vo Fínsku, Rusku a Pobaltských štátov.


Mariehamn až Štokholm Cestovné poriadky trajektov

Rozvrhy trajektov medzi 08/07/2024 a 14. 7. 2024


Prevádzkovateľ Čas odchodu Čas príchodu Doba plavby Dni plavby
Tallink Silja Line 04:20 11:00 6 hodín 40 minút Každý deň
Viking Line 04:30 11:00 6 hodín 30 minút Každý deň
Tallink Silja Line 05:00 11:30 6 hodín 30 minút Mon, Út, Čt, Sat, Sun
Viking Line 07:30 15:30 8 hodín Sat, Sun
Viking Line 08:30 15:30 7 hodín St, Pi
Viking Line 14:25 19:55 5 hodín 30 minút Mon, Út, St, Pi, Sat, Sun

Služby zákazníkom

Navštívte našu stránku služieb zákazníkom, kde nájdete užitočné informácie o cestovaní trajektom, často kladené otázky a informácie o tom, ako nás môžete kontaktovať a získať pomoc s rezerváciou.