Trajekty z Mariehamn do Štokholm

Trajektová trasa Mariehamn Štokholm spája Alandy s Švédsko a teraz je prevádzkovaná 2 lodnými spoločnosťami. Trajekt spoločnosti Tallink Silja sa plaví 3 krát za deň s dobou trvania plavby okolo 5 hodín 30 minút zatiaľ čo Trajekty spoločnosti Viking Line sa plavia 3 krát za deň, plavba trvá od 5 hod 30 min.

Celkovo je tu 42 plavieb týždeň na trase z Mariehamn Štokholm medzi Alandy a Švédsko. Porovnajte a získajte najlepšiu cenu na dobu, kedy chcete cestovať už teraz.

Alternatívy trajektov z Mariehamn do Štokholm

Pre viac informácií navštívte, prosím, našu stránku Trajekty z Alandy do Švédsko.

Prevádzkovatelia trajektov na trase Mariehamn - Štokholm

  • Tallink Silja
    • 3 plavby denne 5 hod 30 min
    • Zistiť cenu
  • Viking Line
    • 3 plavby denne 5 hod 30 min
    • Zistiť cenu

Priemerné ceny pre Mariehamn Štokholm

Uvedené ceny predstavujú priemerné ceny jednosmerných lístkov zakúpených našimi zákazníkmi. Najbežnejší typ rezervácie na trase Mariehamn Štokholm je auto a 2 cestujúci.

Sprievodca prístavom Mariehamn

Mariehamn je hlavným mestom Aland, autonómneho územia pod fínskou zvrchovanosťou. V porovnaní so zvyškom fínsky hovoriacich Aland, približne 80% obyvateľov Mariehamnu hovorí po švédsky. Návštevníci mesta nájdu väčšinu obchodov a reštaurácií na pešej zóne Torggatan v centre mesta. Parlamentná a administratívna budova v centre Mariehamnu sa nazýva Sjalvstyrelsegarden. Na svahu vedúceho do mesta nájdete aj sochu cárovny Márie Aleksandrovnej, ktorá dala svoje meno mestu v roku 1861. V obci je množstvo budov od fínskeho architekta Larsa Soncka, ktorý sa presťahoval do Aland ako dieťa. K jeho budovám patrí kostol Mariehamn, hlavná budova námornej akadémie a radnica, pričom všetky boli postavené v prvej polovici 20. storočia. Architektka Hilda Hongell tiež navrhla niekoľko budov, aj keď už len málo z nich v súčasnosti stojí.

Mariehamn sa nachádza na polostrove a má dva hlavné prístavy, jeden na východnom a druhý na západnom pobreží. Oba prístavy takmer nezamŕzajú a sú bez prílivu. Západný prístav je medzinárodný prístav z ktorého denne premávajú lode do Švédska, Estónska a Fínska. Východný prístav je jedným z najväčších prístavov v celej Škandinávii.