COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Egina - Pireus je jedna z naších najpopulárnejších trás - lístky sa počas sezóny rýchlo vypredávajú.
Rada: Nečakajte do poslednej chvile! Rezervujte ešte dnes, aby ste mali k dispozícii termín podľa Vašich predstáv.

Prečo využiť
Direct Ferries?

Trajekty na 3325 trasách a z 764 prístavov po celom svete

Spoločnosť si získala dôveru 2,5 miliónov zákazníkov

Zabezpečujeme viac než 1,2 miliónov plavieb ročne

Pre našich zákazníkov kontrolujeme viac než 1 milión cien denne

Pre viac informácií navštívte, prosím, našu stránku Trajekty z Sarónske ostrovy do Atény.

Prevádzkovatelia trajektov na trase Egina - Pireus

  • 7 plavby denne 40 min
  • Zistiť cenu
  • 3 plavby denne 1 hodina 15 min
  • Zistiť cenu
  • 11 plavby týždenne 1 hodina 10 min
  • Zistiť cenu
  • 4 plavby denne 40 min
  • Zistiť cenu

Trajekty z Egina do Pireus

Trasa trajektu z Egina Pireus spája Sarónske ostrovy s Atény a teraz je prevádzkovaná 4 lodnými spoločnosťami. Hellenic Seaways prevádzkuje svoje plavby 7 krát deň, Anes Ferries 3 krát deň, Saronic Ferries 11 krát týždeň & Trajekt spoločnosti Aegean Flying Dolphins je k dispozícii 4 krát deň.

Celkovo je v ponuke 16 plavby deň na trase z Egina Pireus medzi Sarónske ostrovy a Atény, s 4 lodnými spoločnosťami. Radíme Vám porovnať spoločnosti navzájom, aby ste obdržali najlepšiu cenu pre Vašu cestu.

Sprievodca prístavom Egina

Grécky ostrov Egina (lat. Aegina) je súčasťou Sarónskych ostrovov a leží takmer 30 km od Atén. Je trojuholníkového tvaru a približne dve tretiny ostrova sú tvorené z vyhasnutej sopky. Ostrov má rozlohu 10 km zo severu na juh a 15 km z východu na západ. Na jeho úrodnej pôde sa pestujú obilniny, bavlna, vínna réva, mandle, olivy a figy.

Obľúbeným cieľom turistov sú ostrovné pláže, ktoré sú od prístavu Pireus vzdialené okolo 40 minút loďou. Na prepravu po ostrove je určená pravidelná autobusová doprava z mesta Egina do destinácií po celom ostrove, vrátane Agia Marina a rybárskej dediny Portes na východnom pobreží. Turisti by si určite nemali nechať ujsť návštevu chrámu Aphaea, ktorý bol zasvätený bohyni Aphaea (neskôr známa ako Athéna). Tento chrám spolu s chrámom Partenón v Aténach a Poseidónovým chrámom v Sounion vytvorili posvätný chrámový trojuholník. Na ostrove sa tiež nachádza kláštor Agios Nectarios, zasvätený kňazovi gréckej pravoslávnej cirkvi Nektariosovi, ktorý bol nedávno vyhlásený za svätého.