COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Gdaňsk - Nynashamn je jedna z naších najpopulárnejších trás - lístky sa počas sezóny rýchlo vypredávajú.
Rada: Nečakajte do poslednej chvile! Rezervujte ešte dnes, aby ste mali k dispozícii termín podľa Vašich predstáv.

Prečo využiť
Direct Ferries?

Trajekty na 4412 trasách a z 901 prístavov po celom svete

Spoločnosť si získala dôveru 2,5 miliónov zákazníkov

Zabezpečujeme viac než 1,2 miliónov plavieb ročne

Pre našich zákazníkov kontrolujeme viac než 1 milión cien denne

Alternatívy trajektov z Gdaňsk do Nynashamn

Pre viac informácií navštívte, prosím, našu stránku Trajekty z Poľsko do Švédsko.

Na palube trajektov

Prevádzkovatelia trajektov na trase Gdaňsk - Nynashamn

    • 7 Sailings Weekly 18 hr
    • Get price

Trajekty z Gdaňsk do Nynashamn

Linka Gdaňsk Nynashamn spája Poľsko s Švédsko. V súčasnosti pôsobí na na tejto trase iba jedna trajektová spoločnosť, Polferries. Plavba sa uskutočňuje 7 krát v každom týždeň s dobou plavby približne 18 hodín.

Doba a frekvencia plavby na trase Gdaňsk Nynashamn sa môžu líšiť podľa sezóny, takže Vám radíme využiť tie najaktuálnejšie informácie.

Sprievodca prístavom Gdaňsk

Gdansk je hlavné mesto Pomoranského vojvodstva na pobreží a zároveň hlavný námorný prístav v Poľsku. Nachádza sa v ústí rieky Motlawa na brehu Baltského mora v Gdanskom zálive. S blízkym prístavom Gdyňa tvoria dôležité priemyselné centrum. História mesta je spätá so stavbou lodí a mesto bolo členom hanzového zväzu. Gdansk je známy tým, že tu sídlilo hnutie Solidarita, ktoré pod vedením Lecha Wałęsu zohralo dôležitú úlohu pri ukončení komunizmu v strednej Európe.

Väčšina turistických atrakcií je umiestnených v blízkosti ulíc Dluga a Dlugi Targ, čo je pešia zóna obklopená historickými budovami, (zrekonštruované najmä v priebehu 17. storočia) a na oboch koncoch sú mestské brány, ktoré boli kedysi súčasťou hradieb. Táto časť mesta je niekedy označovaná aj ako Kráľovská cesta, pretože ňou kedysi dávno zvykol prechádzať kráľ so svojím sprievodom, keď navštívil mesto.

Trajektovú dopravu medzi Gdanskom a švédskym mestom Nynäshamn, južne od Štokholmu, prevádzkuje spoločnosť Polferries, pričom plavba trvá asi 18 hodín.


Sprievodca prístavom Nynashamn

Nynäshamn je švédske mesto a prístav nachádzajúci sa v Štokholme a je vzdialený približne 60 km južne od hlavného mesta Štokholmu. Na začiatku 20. storočia sa Nynäshamn stalo obľúbeným kúpeľným mestom, ale bohužiaľ mnohé z týchto zariadení ukončili prevádzku ešte pred koncom prvej svetovej vojny. Mesto sa neskôr rozvíjalo vďaka hlavnému priemyselnému odvetviu prostredníctvom Telegrafverkets verkstäder (továrne vládnej telefónnej spoločnosti ) od roku 1916 a v rokoch 1928-29 tu bola postavená ropná rafinéria spoločnosťou Axel Axson Johnson & Co.

Medzi populárne udalosti v meste patrí prístavná oslava, ktorá sa koná každé leto, ako aj niektoré miestne veľtrhy remesiel. V čase konaní týchto podujatí medzi mestom a Štokholmom často premáva parný vlak, a mestský prístav je zvyčajne plný lodí všetkých veľkostí a hemží sa mnohými návštevníkmi a obyvateľmi mesta. Mesto je moderné a nie je tu veľa atrakcií, ale nachádza sa tu veľa reštaurácií a kaviarní, kde môžete ochutnať niektoré miestne vyrobené produkty.

Z prístavu premávajú trajekty na ostrov Gotland a do Gdansku v Poľsku.