COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Gdyňa - Karlskrona je jedna z naších najpopulárnejších trás - lístky sa počas sezóny rýchlo vypredávajú.
Rada: Nečakajte do poslednej chvile! Rezervujte ešte dnes, aby ste mali k dispozícii termín podľa Vašich predstáv.

Prečo využiť
Direct Ferries?

Trajekty na 4412 trasách a z 901 prístavov po celom svete

Spoločnosť si získala dôveru 2,5 miliónov zákazníkov

Zabezpečujeme viac než 1,2 miliónov plavieb ročne

Pre našich zákazníkov kontrolujeme viac než 1 milión cien denne

Alternatívy trajektov z Gdyňa do Karlskrona

Pre viac informácií navštívte, prosím, našu stránku Trajekty z Poľsko do Švédsko.

Prevádzkovatelia trajektov na trase Gdyňa - Karlskrona

    • 3 Sailings Daily 9 hr 30 min
    • Get price

Trajekty z Gdyňa do Karlskrona

Linka Gdyňa Karlskrona spája Poľsko s Švédsko. V súčasnosti pôsobí na na tejto trase iba jedna trajektová spoločnosť, Stena Line. Plavba sa uskutočňuje 21 krát v každom týždeň s dobou plavby približne 9 hodín 30 minút.

Doba a frekvencia plavby na trase Gdyňa Karlskrona sa môžu líšiť podľa sezóny, takže Vám radíme využiť tie najaktuálnejšie informácie.

Sprievodca prístavom Gdyňa

Gdyňa je poľské mesto na pobreží Baltského mora, v Pomoranskom vojvodstve. Je to dôležitý morský prístav v Gdanskej zátoke. Mesto každý rok hostí rad kultúrnych podujatí. Filmový festival v Gdyni priťahuje do mesta každý rok veľa návštevníkov. Mesto tiež hostí jeden z najväčších hudobných festivalov v Európe. Open'er festival láka mnoho priaznivcov hip-hopu, rocku a elektronickej hudby. Ďalšou dôležitou letnou akciou v Gdyni je Viva Beach Party, čo je veľká dvojdňová techno párty na verejnej pláži v Gdyni.

Z prístavu premáva pravidelná trajektová doprava medzi Poľskom a Švédskom. Vybavenie pre cestujúcich v prístave je značne obmedzené, a preto je lepšie, ak si nakúpite to, čo potrebujete, priamo v meste. Jediná trajektová linka, prevádzkovaná spoločnosťou Stena Lines, sa plaví z Gdyne do prístavu Karlskrona vo Švédsku. Plavba prebieha dvakrát denne a trvá 12 hodín.


Sprievodca prístavom Karlskrona

Švédske mesto Karlskrona sa rozkladá na 30 rôznych ostrovoch vo východnej časti súostrovia Blekinge. Ďalšie ostrovy v súostroví sú Salto, Hasto, Lango a Aspo a ostrovček Stumholmen bol predtým majetkom námorných zložiek a dnes je domovom Národného námorného múzea – Marinmuseum. Mesto Karlskrona obklopuje súostrovie Karlskrona, ktoré je najjužnejším súostrovím vo Švédsku, kde trajekty prepájajú niekoľko ostrovov.

Mesto bolo vybrané kráľom Karlom XI. za novú námornú základňu kvôli ochrane veľkého prstenca malých ostrovov, ktoré patrili základni. Ostrovy majú od 1 do 1500 obyvateľov, a niektoré sú prepojené s pevninou, zatiaľ čo iné sú bez spojenia.

Mesto sa nachádza v juhovýchodnom cípe Švédska a má vynikajúce spojenie s ostatnými destináciami v Baltskom mori. Pláva stadiaľto trajekt prepravujúci tovar, ale aj pasažierov do Gdyne v Poľsku.