COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Harwich - Hook of Holland je jedna z naších najpopulárnejších trás - lístky sa počas sezóny rýchlo vypredávajú.
Rada: Nečakajte do poslednej chvile! Rezervujte ešte dnes, aby ste mali k dispozícii termín podľa Vašich predstáv.

Prečo využiť
Direct Ferries?

Trajekty na 4412 trasách a z 901 prístavov po celom svete

Spoločnosť si získala dôveru 2,5 miliónov zákazníkov

Zabezpečujeme viac než 1,2 miliónov plavieb ročne

Pre našich zákazníkov kontrolujeme viac než 1 milión cien denne

Pre viac informácií navštívte, prosím, našu stránku Trajekty z Anglicko do Holandsko.

Prevádzkovatelia trajektov na trase Harwich - Hook of Holland

    • 14 Sailings Weekly 7 hr 15 min
    • Get price

Trajekty z Harwich do Hook of Holland

Linka Harwich Hook of Holland spája Anglicko s Holandsko. V súčasnosti pôsobí na na tejto trase iba jedna trajektová spoločnosť, Stena Line. Plavba sa uskutočňuje 14 krát v každom týždeň s dobou plavby približne 7 hodín 15 minút.

Doba a frekvencia plavby na trase Harwich Hook of Holland sa môžu líšiť podľa sezóny, takže Vám radíme využiť tie najaktuálnejšie informácie.

Sprievodca prístavom Harwich

Harwich je prístavné mesto v anglickom grófstve Essex, ktoré leží na pobreží Severného mora, pri ústí riek Stour a Orwell. Strategická poloha mesta pri mori znamená, že civilné a vojenské loďstvo majú v Harwichu dlhoročnú tradíciu. V roku 1652 sa mesto stalo námornou základňou a bolo opevnené pevnosťami Harwich Redoubt, Beacon Hill Battery and Bath Side Battery. Centrum mesta má veľa historických budov a bolo vyhlásené za pamiatkovú rezerváciu.

V meste žili aj niektorí známi ľudia, ako napríklad Christopher Jones, majiteľ a kapitán lode Mayflower, diarista Samuel Pepys, ktorý bol poslancom za mesto a Christopher Newport, ktorý založil mesto Jamestown vo Virgínii.

Trajekty z prístavu sa plavia do mesta Esbjerg (Dánsko) a do mesta Hook of Holland (Holandsko). V prístave nájdete čakacie salóniky, obchody, zmenáreň, kaviarne a reštaurácie. Sú tu tiež k dispozícii vodné taxíky a trajektové linky z Harwichu do Shotley a Felixstowe. V prístave tiež kotvia výletné lode, ktoré sa plavia do destinácií v Stredomorí, Baltskom mori a ďalej.