Trajekty z Harwich do Hook of Holland

Linka Harwich Hook of Holland spája Anglicko s Holandsko. V súčasnosti pôsobí na na tejto trase iba jedna trajektová spoločnosť, Stena Line. Plavba sa uskutočňuje 14 krát v každom týždeň s dobou plavby približne 6 hodín 45 minút.

Doba a frekvencia plavby na trase Harwich Hook of Holland sa môžu líšiť podľa sezóny, takže Vám radíme využiť tie najaktuálnejšie informácie.

Prevádzkovatelia trajektov na trase Harwich - Hook of Holland

  • Stena Line
    • 14 plavby týždenne 6 hod 45 min
    • Zistiť cenu

Priemerné ceny pre Harwich Hook of Holland

Uvedené ceny predstavujú priemerné ceny jednosmerných lístkov zakúpených našimi zákazníkmi. Najbežnejší typ rezervácie na trase Harwich Hook of Holland je auto a 2 cestujúci.

Sprievodca prístavom Harwich

Harwich je prístavné mesto v anglickom grófstve Essex, ktoré leží na pobreží Severného mora, pri ústí riek Stour a Orwell. Strategická poloha mesta pri mori znamená, že civilné a vojenské loďstvo majú v Harwichu dlhoročnú tradíciu. V roku 1652 sa mesto stalo námornou základňou a bolo opevnené pevnosťami Harwich Redoubt, Beacon Hill Battery and Bath Side Battery. Centrum mesta má veľa historických budov a bolo vyhlásené za pamiatkovú rezerváciu.

V meste žili aj niektorí známi ľudia, ako napríklad Christopher Jones, majiteľ a kapitán lode Mayflower, diarista Samuel Pepys, ktorý bol poslancom za mesto a Christopher Newport, ktorý založil mesto Jamestown vo Virgínii.

Trajekty z prístavu sa plavia do mesta Esbjerg (Dánsko) a do mesta Hook of Holland (Holandsko). V prístave nájdete čakacie salóniky, obchody, zmenáreň, kaviarne a reštaurácie. Sú tu tiež k dispozícii vodné taxíky a trajektové linky z Harwichu do Shotley a Felixstowe. V prístave tiež kotvia výletné lode, ktoré sa plavia do destinácií v Stredomorí, Baltskom mori a ďalej.