Trajekty z Harwich do Hook of Holland

Linka Harwich Hook of Holland spája Anglicko s Holandsko. V súčasnosti pôsobí na na tejto trase iba jedna trajektová spoločnosť, Stena Line. Plavba sa uskutočňuje 14 krát v každom týždeň s dobou plavby približne 7 hodín.

Doba a frekvencia plavby na trase Harwich Hook of Holland sa môžu líšiť podľa sezóny, takže Vám radíme využiť tie najaktuálnejšie informácie.

Prevádzkovatelia trajektov na trase Harwich - Hook of Holland

Priemerné ceny pre Harwich Hook of Holland

Uvedené ceny predstavujú priemerné ceny jednosmerných lístkov zakúpených našimi zákazníkmi. Najbežnejší typ rezervácie na trase Harwich Hook of Holland je auto a 2 cestujúci.

Sprievodca prístavom Harwich

Harwich je prístavné mesto v anglickom grófstve Essex, ktoré leží na pobreží Severného mora, pri ústí riek Stour a Orwell. Strategická poloha mesta pri mori znamená, že civilné a vojenské loďstvo majú v Harwichu dlhoročnú tradíciu. V roku 1652 sa mesto stalo námornou základňou a bolo opevnené pevnosťami Harwich Redoubt, Beacon Hill Battery and Bath Side Battery. Centrum mesta má veľa historických budov a bolo vyhlásené za pamiatkovú rezerváciu.

V meste žili aj niektorí známi ľudia, ako napríklad Christopher Jones, majiteľ a kapitán lode Mayflower, diarista Samuel Pepys, ktorý bol poslancom za mesto a Christopher Newport, ktorý založil mesto Jamestown vo Virgínii.

Trajekty z prístavu sa plavia do mesta Esbjerg (Dánsko) a do mesta Hook of Holland (Holandsko). V prístave nájdete čakacie salóniky, obchody, zmenáreň, kaviarne a reštaurácie. Sú tu tiež k dispozícii vodné taxíky a trajektové linky z Harwichu do Shotley a Felixstowe. V prístave tiež kotvia výletné lode, ktoré sa plavia do destinácií v Stredomorí, Baltskom mori a ďalej.