COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Hull - Rotterdam je jedna z naších najpopulárnejších trás - lístky sa počas sezóny rýchlo vypredávajú.
Rada: Nečakajte do poslednej chvile! Rezervujte ešte dnes, aby ste mali k dispozícii termín podľa Vašich predstáv.

Prečo využiť
Direct Ferries?

Trajekty na 4412 trasách a z 901 prístavov po celom svete

Spoločnosť si získala dôveru 2,5 miliónov zákazníkov

Zabezpečujeme viac než 1,2 miliónov plavieb ročne

Pre našich zákazníkov kontrolujeme viac než 1 milión cien denne

Pre viac informácií navštívte, prosím, našu stránku Trajekty z Anglicko do Holandsko.

Prevádzkovatelia trajektov na trase Hull - Rotterdam

    • 7 Sailings Weekly 11 hr
    • Get price

Trajekty z Hull do Rotterdam

Linka Hull Rotterdam spája Anglicko s Holandsko. V súčasnosti pôsobí na na tejto trase iba jedna trajektová spoločnosť, P&O Ferries. Plavba sa uskutočňuje 7 krát v každom týždeň s dobou plavby približne 11 hodín.

Doba a frekvencia plavby na trase Hull Rotterdam sa môžu líšiť podľa sezóny, takže Vám radíme využiť tie najaktuálnejšie informácie.

Sprievodca prístavom Hull

Hull (oficiálne Kingston upon Hull) je mesto v ceremoniálnej časti East Riding grófstva Yorkshire v severovýchodnom Anglicku. Mesto a jeho prístav sa rozprestiera na brehoch rieky Hull, na sútoku s ústím rieky Humber, asi 40 km od Severného mora. História mesta siaha až do 12. storočia, kedy mnísi z opátstva Meaux potrebovali prístav, aby mohli vyvážať vlnu, ktorú spracovávali.

Dnešný Hull sa podstatne odlišuje od svojho historického predchodcu. Mesto prešlo v posledných rokoch veľkou transformáciou a bolo vyhlásené za britské mesto kultúry pre rok 2017. Kultúrne a športové dedičstvo mesta je očividné: návštevníci tu môžu navštíviť Staré Mesto a Múzejnú štvrť, prístav Hull Marina a The Deep , akvárium v štvrti Sammy Point. Mesto je domovom futbalového tímu Hull City FC a tiež tímu ragby tímu Hull FC Rugby Club.

Trajekty sa plavia do Rotterdamu/Europortu v Holandsku, s dobou plavby 10 až 11 hodín. Plavba do Zeebrugge v Belgicku trvá približne 14 hodín a každý týždeň stadiaľto plávajú aj trajekty do mesta Hamina vo Fínsku.


Sprievodca prístavom Rotterdam

Holandské mesto Rotterdam je po Amsterdame druhým najväčším mestom v Holandsku a ponúka návštevníkom unikátny vzhľad, pretože väčšina jeho budov vyrástla až po vojne po tom, čo väčšina budov bola poškodená alebo zničená počas druhej svetovej vojny. Nedávne projekty zamerané na rozvoj transformovali mesto a vdýchli mu nový život. Rotterdam sa pýši novou štýlovou architektúrou a stavbami, ako je Euromast, vyvýšenou panoramatickou reštauráciou, ktorú nemožno prehliadnuť. Mesto má mnoho kultúrnych pamiatok, medzi ktoré patrí Museumpark, park s mnohými múzeami. Nenechajte si ujsť ani galériu Kunsthal Art Gallery, ktorá je jednou z najlepších galérií v meste s mnohými výstavami počas roka a nachádza sa na južnom konci múzejného parku.

V Rotterdame sídli aj Námorné múzeum, ktoré oslavuje bohatú námornú históriu Holandska a vlastní množstvo zaujímavých exponátov vrátane niektorých zaujímavých modelov. K dispozícii je tiež múzeum Openlucht Binnenvaart s veľkou zbierkou historických vodných lodí a nachádza sa v blízkosti Múzea námorníctva v štvrti Wijnhaven.

Trajekty z Rotterdamu odchádzajú do prístavu Hull vo Veľkej Británii.