COVID-19 Update Due to exceptional demand relating to Covid-19, and to ensure we help those customers that are sailing in the next 72 hours, we will be closing our customer service phone lines and handling all queries electronically. For any customer service enquiry please use our online contact form. Please note, we will deal with all enquiries based on sailing date priority so bear with us if your sailing is further in the future. We appreciate your understanding and support during these exceptional circumstances.

Newcastle - Amsterdam je jedna z naších najpopulárnejších trás - lístky sa počas sezóny rýchlo vypredávajú.
Rada: Nečakajte do poslednej chvile! Rezervujte ešte dnes, aby ste mali k dispozícii termín podľa Vašich predstáv.

Prečo využiť
Direct Ferries?

Trajekty na 3325 trasách a z 764 prístavov po celom svete

Spoločnosť si získala dôveru 2,5 miliónov zákazníkov

Zabezpečujeme viac než 1,2 miliónov plavieb ročne

Pre našich zákazníkov kontrolujeme viac než 1 milión cien denne

Pre viac informácií navštívte, prosím, našu stránku Trajekty z Anglicko do Holandsko.

Prevádzkovatelia trajektov na trase Newcastle - Amsterdam

    • 7 plavby týždenne 15 hod 45 min
    • Zistiť cenu

Trajekty z Newcastle do Amsterdam

Linka Newcastle Amsterdam spája Anglicko s Holandsko. V súčasnosti pôsobí na na tejto trase iba jedna trajektová spoločnosť, DFDS Seaways. Plavba sa uskutočňuje 7 krát v každom týždeň s dobou plavby približne 15 hodín 45 minút.

Doba a frekvencia plavby na trase Newcastle Amsterdam sa môžu líšiť podľa sezóny, takže Vám radíme využiť tie najaktuálnejšie informácie.

Sprievodca prístavom Newcastle

Mesto Newcastle (alebo Newcastle upon Tyne) sa nachádza v severovýchodnom Anglicku a leží na severnom brehu rieky Tyne, asi 14 km od Severného mora. Mesto je historicky späté s ťažbou uhlia a obchodom s vlnou. História prístavu a lodeníc v meste siaha do 16. storočia, pričom Newcastle bol kedysi jedným z najväčších centier pre stavbu a opravy lodí na svete. Mesto má rad ikonických symbolov s ním spojených, vrátane klubu Newcastle United, (futbalový tím v Premier League), tmavé pivo Newcastle Brown Ale alebo most cez rieku Tyne. Železničná sieť v Newcastli, známa ako metro, pôsobí na oboch stranách rieky Tyne a spája Newcastle s mnohými miestami, vrátane Gatesheadu, pláže Whitley Bay a Tynemouthu. Pláže blízko mesta sú krásne, ale tie ležiace severnejšie k pobrežiu Northumberland sú ešte krajšie.

Prístav v Newcastle sa nachádza asi 16 km východne od centra mesta, na severnom brehu rieky Tynes. Terminály pre cestujúcich boli nedávno zrekonštruované a ponúkajú všetko obvyklé vybavenie, vrátane krytých chodníkov, check-in prepážok a automatizovanú manipuláciu s batožinou. Trajekty z Newcastlu premávajú každý deň do Amsterdamu v Holandsku a dvakrát týždenne do Göteborgu vo Švédsku a Kristiansandu v Nórsku.