Trajekty z Newcastle do Amsterdam

Linka Newcastle Amsterdam spája Anglicko s Holandsko. V súčasnosti pôsobí na na tejto trase iba jedna trajektová spoločnosť, DFDS Seaways. Plavba sa uskutočňuje 7 krát v každom týždeň s dobou plavby približne 15 hodín 45 minút.

Doba a frekvencia plavby na trase Newcastle Amsterdam sa môžu líšiť podľa sezóny, takže Vám radíme využiť tie najaktuálnejšie informácie.

Prevádzkovatelia trajektov na trase Newcastle - Amsterdam

  • DFDS Seaways
    • 7 plavby týždenne 15 hod 45 min
    • Zistiť cenu

Priemerné ceny pre Newcastle Amsterdam

Uvedené ceny predstavujú priemerné ceny jednosmerných lístkov zakúpených našimi zákazníkmi. Najbežnejší typ rezervácie na trase Newcastle Amsterdam je auto a 1 cestujúci.

Sprievodca prístavom Newcastle

Mesto Newcastle (alebo Newcastle upon Tyne) sa nachádza v severovýchodnom Anglicku a leží na severnom brehu rieky Tyne, asi 14 km od Severného mora. Mesto je historicky späté s ťažbou uhlia a obchodom s vlnou. História prístavu a lodeníc v meste siaha do 16. storočia, pričom Newcastle bol kedysi jedným z najväčších centier pre stavbu a opravy lodí na svete. Mesto má rad ikonických symbolov s ním spojených, vrátane klubu Newcastle United, (futbalový tím v Premier League), tmavé pivo Newcastle Brown Ale alebo most cez rieku Tyne. Železničná sieť v Newcastli, známa ako metro, pôsobí na oboch stranách rieky Tyne a spája Newcastle s mnohými miestami, vrátane Gatesheadu, pláže Whitley Bay a Tynemouthu. Pláže blízko mesta sú krásne, ale tie ležiace severnejšie k pobrežiu Northumberland sú ešte krajšie.

Prístav v Newcastle sa nachádza asi 16 km východne od centra mesta, na severnom brehu rieky Tynes. Terminály pre cestujúcich boli nedávno zrekonštruované a ponúkajú všetko obvyklé vybavenie, vrátane krytých chodníkov, check-in prepážok a automatizovanú manipuláciu s batožinou. Trajekty z Newcastlu premávajú každý deň do Amsterdamu v Holandsku a dvakrát týždenne do Göteborgu vo Švédsku a Kristiansandu v Nórsku.