Trajekty z Janov do Porto Torres

Trajektová trasa Janov Porto Torres spája Taliansko s Sardínia a teraz je prevádzkovaná 2 lodnými spoločnosťami. Trajekt spoločnosti Grandi Navi Veloci sa plaví 4 krát za týždeň s dobou trvania plavby okolo 11 hodín zatiaľ čo Trajekty spoločnosti Tirrenia sa plavia 11 krát za týždeň, plavba trvá od 9 hod 30 min.

Celkovo je tu 15 plavieb týždeň na trase z Janov Porto Torres medzi Taliansko a Sardínia. Porovnajte a získajte najlepšiu cenu na dobu, kedy chcete cestovať už teraz.

Prevádzkovatelia trajektov na trase Janov - Porto Torres

Priemerné ceny pre Janov Porto Torres

Uvedené ceny predstavujú priemerné ceny jednosmerných lístkov zakúpených našimi zákazníkmi. Najbežnejší typ rezervácie na trase Janov Porto Torres je auto a 2 cestujúci.

Sprievodca prístavom Janov

Janov je prístavné mesto v Taliansku a leží na pobreží Stredozemného mora. Je hlavným mestom regiónu Ligúria. Staré Mesto má dlhú a bohatú históriu v umení, hudbe, architektúre a gastronómii a od roku 2006 je na zozname svetového dedičstva UNESCO. V roku 2004 bolo mesto vyhlásené za Európske hlavné mesto kultúry. Je tiež rodiskom Krištofa Kolumba a Niccola Paganiniho.

Historické centrum Janova je bludiskom námestí a typických úzkych a tmavých uličiek, tzv. carrugi. V meste je cítiť vplyv stredoveku, ale aj 16. storočia a obdobia baroka (námestie San Matteo či sieť palácov na Via Garibaldi). Návštevníci si môžu prezrieť pozostatky hradieb z 17. storočia v blízkosti katedrály svätého Lorenza, ktorá je najnavštevovanejším bohoslužobným miestom v Janove.

Janov je najväčší obchodný a priemyselný prístav v Taliansku a jeden z najrušnejších európskych prístavov v Stredozemnom mori. Prístavný terminál sa nachádza v štvrti Calata Chiappella medzi mostmi Ponte Assereto a Ponte Colombo, má mnoho poschodí, ale je prístupný aj pre cestujúcich na invalidnom vozíku. Návštevníci nájdu na najvyššom poschodí terminálu čakárne a nákupné centrum. Trajekty z prístavu smerujú na Sardíniu, Sicíliu, Korziku, do Španielska, Tuniska a Maroka.