Mariehamn
Turku
Trajekty do Fínsko
Otvorený lístok??

Otvorené lístky platia po dobu až 12 mesiacov od dátumu rezervácie (prezrite si podmienky)

Otvorený lístok?

Otvorené lístky platia po dobu až 12 mesiacov od dátumu rezervácie (prezrite si podmienky)

Údaje o ceste
Odchod
Spiatočný

Trajekty z Mariehamn do Turku

Trajektová trasa Mariehamn Turku spája Alandy s Fínsko a teraz je prevádzkovaná 2 lodnými spoločnosťami. Trajekt spoločnosti Viking Line sa plaví 7 krát za týždeň s dobou trvania plavby okolo 5 hodín 25 minút zatiaľ čo Trajekty spoločnosti Tallink Silja Line sa plavia 7 krát za týždeň, plavba trvá od 5 hodín 30 minút.

Celkovo je tu 14 plavieb týždeň na trase z Mariehamn Turku medzi Alandy a Fínsko. Porovnajte a získajte najlepšiu cenu na dobu, kedy chcete cestovať už teraz.

Alternatívy trajektov z Mariehamn do Turku

Pre viac informácií navštívte, prosím, našu stránku Trajekty z Alandy do Fínsko.
Prečo využiť Direct Ferries?
category
Trajekty na 4412 trasách a z 901 prístavov po celom svete
category
Spoločnosť si získala dôveru 2,5 miliónov zákazníkov
category
Zabezpečujeme viac než 1,2 miliónov plavieb ročne
category
Pre našich zákazníkov kontrolujeme viac než 1 milión cien denne

Najpopulárnejšie otázky

Ako dlho trvá trajekt z Mariehamn do Turku?

Čas prepravy trajektom z Mariehamn do Turku je približne 5h 27m. Trvanie plavby sa môže v jednotlivých sezónach líšiť, preto odporúčame vykonať živú kontrolu.

Koľko stojí trajekt z Mariehamn do Turku?

Cena trajektu z Mariehamn do Turku sa môže líšiť v závislosti od sezóny. Priemerná cena trajektu z Mariehamn do Turku je 77 €. Cena bez rezervačných poplatkov.

Ktoré trajektové spoločnosti premávajú medzi Mariehamn a Turku?

Existuje 2 populárnych prevádzkovateľov trajektov pre Mariehamn do Turku. Toto je
  • Viking Line
  • Tallink Silja

Ako si môžem rezervovať lístky na trajekt z Mariehamn do Turku?

Rezervujte si trajekty z Mariehamn do Turku prostredníctvom nášho vyhľadávača ponúk a pozrite si našu stránku s ponukami, kde nájdete najnovšie ponuky trajektov.

Môžete cestovať pešo na trajekte z Mariehamn do Turku?

Áno, môžete cestovať ako peší cestujúci z Mariehamn do Turku s
  • Viking Line
  • Tallink Silja

Môžete vziať svoje auto na trajekt z Mariehamn do Turku?

Áno, môžete cestovať vozidlom z Mariehamn do Turku s
  • Viking Line
  • Tallink Silja

Môžete vziať na trajekt z Mariehamn do Turku domáce zvieratá?

Domáce zvieratá sú na trajekte povolené. Na to, aby ste si mohli vziať so sebou svojho najlepšieho chlpatého priateľa, môžete potrebovať pas domáceho zvieraťa a ďalšie dokumenty. Pozrite si všetky vládne nariadenia a cestovné informácie o cestovaní s domácimi zvieratami. V súčasnosti si môžete vziať na palubu domáce zvieratá
  • Viking Line
  • Tallink Silja

Aká je vzdialenosť z Mariehamn do Turku?

Vzdialenosť medzi Mariehamn a Turku je približne 138 námorných míľ.

Sprievodca prístavom Mariehamn

Mariehamn je hlavným mestom Aland, autonómneho územia pod fínskou zvrchovanosťou. V porovnaní so zvyškom fínsky hovoriacich Aland, približne 80% obyvateľov Mariehamnu hovorí po švédsky. Návštevníci mesta nájdu väčšinu obchodov a reštaurácií na pešej zóne Torggatan v centre mesta. Parlamentná a administratívna budova v centre Mariehamnu sa nazýva Sjalvstyrelsegarden. Na svahu vedúceho do mesta nájdete aj sochu cárovny Márie Aleksandrovnej, ktorá dala svoje meno mestu v roku 1861. V obci je množstvo budov od fínskeho architekta Larsa Soncka, ktorý sa presťahoval do Aland ako dieťa. K jeho budovám patrí kostol Mariehamn, hlavná budova námornej akadémie a radnica, pričom všetky boli postavené v prvej polovici 20. storočia. Architektka Hilda Hongell tiež navrhla niekoľko budov, aj keď už len málo z nich v súčasnosti stojí.

Mariehamn sa nachádza na polostrove a má dva hlavné prístavy, jeden na východnom a druhý na západnom pobreží. Oba prístavy takmer nezamŕzajú a sú bez prílivu. Západný prístav je medzinárodný prístav z ktorého denne premávajú lode do Švédska, Estónska a Fínska. Východný prístav je jedným z najväčších prístavov v celej Škandinávii.


Sprievodca prístavom Turku

Fínske mesto Turku je najstaršie mesto vo Fínsku a v minulosti bolo hlavným mestom, Dnes je piatym najväčším mestom v krajine. Zo stredovekej minulosti mesta sa mnoho nezachovalo, ale prostredníctvom múzeí bolo mesto schopné zachovať silný dojem o svojej minulosti s množstvom archeologických exponátov. Leto je obľúbeným obdobím na návštevu Turku a ľudia sa radi zhromažďujú okolo brehov rieky Aurajoki, na mnohých loďkách, ktoré kotvia v centre mesta a tiež pozdĺž živého prístavu. Centrálne trhové námestie Kauppatori je tiež rušným centrom Turku a hrá dôležitú úlohu v miestnom cestovnom ruchu a pre obyvateľov mesta. Snáď najpopulárnejším a atraktívnym lákadlom v meste je zámok Turku z 13. storočia spolu s dvomi žalármi, ako aj Turku katedrála, ktorá je považovaná za jeden z najvýznamnejších kostolov vo Fínsku a obsahuje množstvo zaujímavých kaplniek.


Mariehamn až Turku Cestovné poriadky trajektov

Rozvrhy trajektov medzi 22/04/2024 a 28. 4. 2024


Prevádzkovateľ Čas odchodu Čas príchodu Doba plavby Dni plavby
Tallink Silja Line 10:35 16:30 5 hodín 55 minút Každý deň
Viking Line 14:25 19:50 5 hodín 25 minút Každý deň

Na palube trajektov

Služby zákazníkom

Navštívte našu stránku služieb zákazníkom, kde nájdete užitočné informácie o cestovaní trajektom, často kladené otázky a informácie o tom, ako nás môžete kontaktovať a získať pomoc s rezerváciou.