COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

La Meridionale

La Meridionale prevádzkuje veľa plavieb medzi Sardíniou, Korzikou a Francúzskom.

Spoločnosť La Compagnie Méridionale de Navigation bola založená v roku 1931, kedy sa Henri a Félix Rastit oženili v regióne Balagne s dcérami majiteľa lode menom Giovanni de Cassano a spoločnosť jednoducho premenovali na La Méridionale v roku 1998. Spoločnosť sa najprv sústredila na nákladnú prepravu a medzi pevninským Francúzskom a ostrovom Korzika v roku 1988 spustila prevádzku trajektu pre osobnú dopravu. Stala sa tak prvou francúzskou lodiarskou spoločnosťou v Stredozemí, ktorá ponúkala lodnú osobnú dopravu a v roku 1996 získala medzinárodný certifikát kvality a v roku 2009 jej tiež udelené povolenie na zavedenie systému environmentálneho manažérstva.

Trajekty, ktoré sa plavia na Korziku sa nazývajú Piana, Girolata a Kalliste a každoročne prepravia približne 3000 cestujúcich a viac ako 100 000 vozidiel do miest Ajaccio, Bastia a Propriano dvanásťkrát týždenne.

Na palube nájdete všetko potrebné na spríjemnenie cesty - priateľský personál, kvalitné jedlo z čerstvých surovín, rozľahlé paluby, miestnu hudbu, priestranné kajuty, salóniky a kino.

Direct Ferries porovnáva plavebné poriadky trajektov a cenové ponuky na základe Vašich kritérií, a ponúka Vám možnosť porovnať ponuku spoločnosti La Meridionale s ostatnými lodnými spoločnosťami počas jedného vyhľadávania.

Porovnajte ceny a plavebné poriadky La Meridionale s alternatívnymi dopravcami ešte pred rezerváciou lístkov, pre tú najlepšiu cenu Vašej cesty.