COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Nynashamn - Gdaňsk je jedna z naších najpopulárnejších trás - lístky sa počas sezóny rýchlo vypredávajú.
Rada: Nečakajte do poslednej chvile! Rezervujte ešte dnes, aby ste mali k dispozícii termín podľa Vašich predstáv.

Prečo využiť
Direct Ferries?

Trajekty na 4412 trasách a z 901 prístavov po celom svete

Spoločnosť si získala dôveru 2,5 miliónov zákazníkov

Zabezpečujeme viac než 1,2 miliónov plavieb ročne

Pre našich zákazníkov kontrolujeme viac než 1 milión cien denne

Pre viac informácií navštívte, prosím, našu stránku Trajekty z Švédsko do Poľsko.

Na palube trajektov

Prevádzkovatelia trajektov na trase Nynashamn - Gdaňsk

    • 7 Sailings Weekly 18 hr
    • Get price

Trajekty z Nynashamn do Gdaňsk

Linka Nynashamn Gdaňsk spája Švédsko s Poľsko. V súčasnosti pôsobí na na tejto trase iba jedna trajektová spoločnosť, Polferries. Plavba sa uskutočňuje 7 krát v každom týždeň s dobou plavby približne 18 hodín.

Doba a frekvencia plavby na trase Nynashamn Gdaňsk sa môžu líšiť podľa sezóny, takže Vám radíme využiť tie najaktuálnejšie informácie.

Sprievodca prístavom Nynashamn

Švédske prístavné mesto Nynäshamn sa nachádza približne 60 km južne od Štokholmu. Je jedným z hlavných prístavov na pevnine Švédska, odkiaľ sa plavia trajekty na ostrov Gotland. V letných mesiacoch navštívi mesto veľa turistov, keďže je obľúbenou dovolenkovou destináciou Švédov. Cez leto mesto hostí veľkú prístavnú oslavu, kedy sa prístav zaplní loďami všetkých veľkostí a mnohými návštevníkmi. Okrem miestnych remeselných trhov budú návštevníci mať tiež možnosť previesť sa parným vlakom medzi mestom a Štokholmom. V meste sa nachádzajú rôzne reštaurácie a butiky s lokálne vyrobeným tovarom. Toto moderné mesto neovplyvňuje mnohými zaujímavosťami a je posiate modernými stavbami. K dispozícii je knižnica a kino s jedným plátnom v centre mesta a slúži prevažne miestnym obyvateľom. Začiatkom 20. storočia sa mesto Nynäshamn stalo známym ako kúpeľné mesto, hoci väčšina zariadení prestala fungovať už pred koncom prvej svetovej vojny.

Z prístavu premávajú trajekty na ostrov Gotland a do Gdansku v Poľsku.


Sprievodca prístavom Gdaňsk

Gdansk je hlavné mesto Pomoranského vojvodstva a leží na brehu Baltského mora. S blízkymi mestami Gdyňa a Sopot tvoria tzv. Trojmesto, ktoré má 750 000 obyvateľov (samotný Gdansk má 455 000 obyvateľov). Gdansk je obľúbenou destináciou návštevníkov, ktorých mesto láka svojou 1000-ročnou históriou a impozantnou architektúrou, pričom jeho Staré Mesto priťahuje takmer toľko turistov ako Krakov či Varšava.

Mesto má zaujímavú históriu a počas jeho zlatého veku malo obrat väčší ako londýnska spoločnosť East India Company, hoci aspekty novšej histórie mesta sú trochu komplikované a príležitostne dramatické. Dnešný Gdansk je námorným hlavným mestom Poľska a dôležitým strediskom pre kultúru a vzdelávanie, ktorého ekonomika sa presúva do nových oblastí, ako je petrochemický, elektronický či telekomunikačný priemysel, spolu s tradičnejším odvetvím ako aj lodná doprava.


Trajektovú dopravu medzi Gdanskom a švédskym mestom Nynäshamn, južne od Štokholmu, prevádzkuje spoločnosť Polferries, pričom plavba trvá asi 18 hodín.