Nynashamn - Gdaňsk je jedna z naších najpopulárnejších trás - lístky sa počas sezóny rýchlo vypredávajú.
Rada: Nečakajte do poslednej chvile! Rezervujte ešte dnes, aby ste mali k dispozícii termín podľa Vašich predstáv.

Prečo využiť
Direct Ferries?

Trajekty na 3325 trasách a z 764 prístavov po celom svete

Spoločnosť si získala dôveru 2,5 miliónov zákazníkov

Zabezpečujeme viac než 1,2 miliónov plavieb ročne

Pre našich zákazníkov kontrolujeme viac než 1 milión cien denne

Pre viac informácií navštívte, prosím, našu stránku Trajekty z Švédsko do Poľsko.

Na palube trajektov

Prevádzkovatelia trajektov na trase Nynashamn - Gdaňsk

    • 7 plavby týždenne 18 hod
    • Zistiť cenu

Sprievodca prístavom Nynashamn

Švédske prístavné mesto Nynäshamn sa nachádza približne 60 km južne od Štokholmu. Je jedným z hlavných prístavov na pevnine Švédska, odkiaľ sa plavia trajekty na ostrov Gotland. V letných mesiacoch navštívi mesto veľa turistov, keďže je obľúbenou dovolenkovou destináciou Švédov. Cez leto mesto hostí veľkú prístavnú oslavu, kedy sa prístav zaplní loďami všetkých veľkostí a mnohými návštevníkmi. Okrem miestnych remeselných trhov budú návštevníci mať tiež možnosť previesť sa parným vlakom medzi mestom a Štokholmom. V meste sa nachádzajú rôzne reštaurácie a butiky s lokálne vyrobeným tovarom. Toto moderné mesto neovplyvňuje mnohými zaujímavosťami a je posiate modernými stavbami. K dispozícii je knižnica a kino s jedným plátnom v centre mesta a slúži prevažne miestnym obyvateľom. Začiatkom 20. storočia sa mesto Nynäshamn stalo známym ako kúpeľné mesto, hoci väčšina zariadení prestala fungovať už pred koncom prvej svetovej vojny.

Z prístavu premávajú trajekty na ostrov Gotland a do Gdansku v Poľsku.


Sprievodca prístavom Gdaňsk

Gdansk je hlavné mesto Pomoranského vojvodstva a leží na brehu Baltského mora. S blízkymi mestami Gdyňa a Sopot tvoria tzv. Trojmesto, ktoré má 750 000 obyvateľov (samotný Gdansk má 455 000 obyvateľov). Gdansk je obľúbenou destináciou návštevníkov, ktorých mesto láka svojou 1000-ročnou históriou a impozantnou architektúrou, pričom jeho Staré Mesto priťahuje takmer toľko turistov ako Krakov či Varšava.

Mesto má zaujímavú históriu a počas jeho zlatého veku malo obrat väčší ako londýnska spoločnosť East India Company, hoci aspekty novšej histórie mesta sú trochu komplikované a príležitostne dramatické. Dnešný Gdansk je námorným hlavným mestom Poľska a dôležitým strediskom pre kultúru a vzdelávanie, ktorého ekonomika sa presúva do nových oblastí, ako je petrochemický, elektronický či telekomunikačný priemysel, spolu s tradičnejším odvetvím ako aj lodná doprava.


Trajektovú dopravu medzi Gdanskom a švédskym mestom Nynäshamn, južne od Štokholmu, prevádzkuje spoločnosť Polferries, pričom plavba trvá asi 18 hodín.