COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Ystad - Swinoujscie je jedna z naších najpopulárnejších trás - lístky sa počas sezóny rýchlo vypredávajú.
Rada: Nečakajte do poslednej chvile! Rezervujte ešte dnes, aby ste mali k dispozícii termín podľa Vašich predstáv.

Prečo využiť
Direct Ferries?

Trajekty na 4412 trasách a z 901 prístavov po celom svete

Spoločnosť si získala dôveru 2,5 miliónov zákazníkov

Zabezpečujeme viac než 1,2 miliónov plavieb ročne

Pre našich zákazníkov kontrolujeme viac než 1 milión cien denne

Pre viac informácií navštívte, prosím, našu stránku Trajekty z Švédsko do Poľsko.

Na palube trajektov

Prevádzkovatelia trajektov na trase Ystad - Swinoujscie

    • 3 Sailings Daily 6 hr 5 min
    • Get price
    • 14 Sailings Weekly 6 hr 30 min
    • Get price

Trajekty z Ystad do Swinoujscie

Trajektová trasa Ystad Swinoujscie spája Švédsko s Poľsko a teraz je prevádzkovaná 2 lodnými spoločnosťami. Trajekt spoločnosti Polferries sa plaví 3 krát za deň s dobou trvania plavby okolo 6 hodín 5 minút zatiaľ čo Trajekty spoločnosti Unity Line sa plavia 14 krát za týždeň, plavba trvá od 6 hodín 30 minút.

Celkovo je tu 35 plavieb týždeň na trase z Ystad Swinoujscie medzi Švédsko a Poľsko. Porovnajte a získajte najlepšiu cenu na dobu, kedy chcete cestovať už teraz.

Sprievodca prístavom Ystad

Ystad je mesto v oblasti Skåne v juhozápadnej časti Švédska. Jeho história siaha až do 11. storočia, kedy bola oblasť v okolí rieky Vassa osídlená rodinami, ktoré sa venovali lovu sleďov, čo sa stalo hlavným zdrojom príjmu osady. Prešlo niekoľko storočí, kým sa objavili ďalšie zmienky o osade. Záznam z roku 1244 spomína návštevu kráľa Erika a jeho brata Ábela. Krátko po kráľovej návšteve mesta, bol v roku 1267 založený františkánsky kláštor Grabrodraklostret. V 14.storočí sa Ystad stal členom hanzového spolku. Návštevníkov mesta láka jeden z najzachovalejších stredovekých švédskych kláštorov Gråbrödraklostret. Nájdete tu tiež stredoveký kostol Panny Márie (Mariakyrkan). Obe budovy boli ovplyvnené gotickou architektúrou a sú vynikajúcimi príkladmi tehlovej gotickej architektúry vo Švédsku.

Ystad je dnes rušným prístavom a administratívnym centrom. Stal sa turistickou atrakciou, aj z toho dôvodu, že sa s ním spája fiktívna postava policajta Kurta Wallendera, ktorého vytvoril spisovateľ Henning Mankell a jeho príbeh sa odohráva hlavne v meste Ystad a jeho okolí. Z prístavu sa môžete plaviť na dánsky ostrov Bornholm a do prístavu Swinoujscie (predtým Swinemünde) v Poľsku.


Sprievodca prístavom Swinoujscie

Mesto Swinoujscie sa nachádza v severozápadnej časti Poľska, pri ústí rieky Swina, na pobreží Baltského mora. Mesto je postavené na 44 ostrovoch, hoci iba tri z nich sú obývané. Tieto 3 ostrovy sú Wolin, najväčší ostrov v Poľsku, Uznam a Karsibor a približne 80 % obyvateľov mesta žije na poľskej časti ostrova Uznam. Mesto je ohraničené zálivom Štetín, Baltským morom a nemeckou hranicou a má rozlohu približne 200 km2. Swinoujscie je tiež najbližšie poľské mesto k Dánsku, vzdialenému 150 km, Švédsko je vzdialené 175 km a Berlín je vzdialený len 160 km.

Symbolom mesta je historický maják, ktorý sa nachádza na ostrove Wolin a s výškou 68 metrov je najvyšším majákom na pobreží Baltského mora. Maják bol obnovený v roku 2000 a odvtedy je otvorený pre verejnosť a poskytuje návštevníkom nádherný výhľad na mesto a okolie. Swinoujscie má najväčší a najmodernejší trajektový terminál v Poľsku s pravidelnými spojmi do destinácií v Dánsku a Švédsku.