Ystad
Swinoujscie
Trajekty do Poľsko
Otvorený lístok??

Otvorené lístky platia po dobu až 12 mesiacov od dátumu rezervácie (prezrite si podmienky)

Otvorený lístok?

Otvorené lístky platia po dobu až 12 mesiacov od dátumu rezervácie (prezrite si podmienky)

Údaje o ceste
Odchod
Spiatočný

Trajekty z Ystad do Swinoujscie

Trajektová trasa Ystad Swinoujscie spája Švédsko s Poľsko a teraz je prevádzkovaná 2 lodnými spoločnosťami. Trajekt spoločnosti Polferries sa plaví 3 krát za deň s dobou trvania plavby okolo 5 hodín 50 minút zatiaľ čo Trajekty spoločnosti Unity Line sa plavia 14 krát za týždeň, plavba trvá od 7 hodín 15 minút.

Celkovo je tu 35 plavieb týždeň na trase z Ystad Swinoujscie medzi Švédsko a Poľsko. Porovnajte a získajte najlepšiu cenu na dobu, kedy chcete cestovať už teraz.

Pre viac informácií navštívte, prosím, našu stránku Trajekty z Švédsko do Poľsko.
Prečo využiť Direct Ferries?
category
Trajekty na 4412 trasách a z 901 prístavov po celom svete
category
Spoločnosť si získala dôveru 2,5 miliónov zákazníkov
category
Zabezpečujeme viac než 1,2 miliónov plavieb ročne
category
Pre našich zákazníkov kontrolujeme viac než 1 milión cien denne

Najpopulárnejšie otázky

Ako dlho trvá trajekt z Ystad do Swinoujscie?

Čas prepravy trajektom z Ystad do Swinoujscie je približne 6h 32m. Trvanie plavby sa môže v jednotlivých sezónach líšiť, preto odporúčame vykonať živú kontrolu.

Koľko stojí trajekt z Ystad do Swinoujscie?

Cena trajektu z Ystad do Swinoujscie sa môže líšiť v závislosti od sezóny. Priemerná cena trajektu z Ystad do Swinoujscie je 197 €. Cena bez rezervačných poplatkov.

Ktoré trajektové spoločnosti premávajú medzi Ystad a Swinoujscie?

Existuje 2 populárnych prevádzkovateľov trajektov pre Ystad do Swinoujscie. Toto je
  • Polferries
  • Unity Line

Ako si môžem rezervovať lístky na trajekt z Ystad do Swinoujscie?

Rezervujte si trajekty z Ystad do Swinoujscie prostredníctvom nášho vyhľadávača ponúk a pozrite si našu stránku s ponukami, kde nájdete najnovšie ponuky trajektov.

Môžete cestovať pešo na trajekte z Ystad do Swinoujscie?

Áno, môžete cestovať ako peší cestujúci z Ystad do Swinoujscie s
  • Polferries
  • Unity Line

Môžete vziať svoje auto na trajekt z Ystad do Swinoujscie?

Áno, môžete cestovať vozidlom z Ystad do Swinoujscie s
  • Polferries
  • Unity Line

Môžete vziať na trajekt z Ystad do Swinoujscie domáce zvieratá?

Domáce zvieratá sú na trajekte povolené. Na to, aby ste si mohli vziať so sebou svojho najlepšieho chlpatého priateľa, môžete potrebovať pas domáceho zvieraťa a ďalšie dokumenty. Pozrite si všetky vládne nariadenia a cestovné informácie o cestovaní s domácimi zvieratami. V súčasnosti si môžete vziať na palubu domáce zvieratá
  • Polferries
  • Unity Line

Aká je vzdialenosť z Ystad do Swinoujscie?

Vzdialenosť medzi Ystad a Swinoujscie je približne 92 námorných míľ.

Sprievodca prístavom Ystad

Ystad je mesto v oblasti Skåne v juhozápadnej časti Švédska. Jeho história siaha až do 11. storočia, kedy bola oblasť v okolí rieky Vassa osídlená rodinami, ktoré sa venovali lovu sleďov, čo sa stalo hlavným zdrojom príjmu osady. Prešlo niekoľko storočí, kým sa objavili ďalšie zmienky o osade. Záznam z roku 1244 spomína návštevu kráľa Erika a jeho brata Ábela. Krátko po kráľovej návšteve mesta, bol v roku 1267 založený františkánsky kláštor Grabrodraklostret. V 14.storočí sa Ystad stal členom hanzového spolku. Návštevníkov mesta láka jeden z najzachovalejších stredovekých švédskych kláštorov Gråbrödraklostret. Nájdete tu tiež stredoveký kostol Panny Márie (Mariakyrkan). Obe budovy boli ovplyvnené gotickou architektúrou a sú vynikajúcimi príkladmi tehlovej gotickej architektúry vo Švédsku.

Ystad je dnes rušným prístavom a administratívnym centrom. Stal sa turistickou atrakciou, aj z toho dôvodu, že sa s ním spája fiktívna postava policajta Kurta Wallendera, ktorého vytvoril spisovateľ Henning Mankell a jeho príbeh sa odohráva hlavne v meste Ystad a jeho okolí. Z prístavu sa môžete plaviť na dánsky ostrov Bornholm a do prístavu Swinoujscie (predtým Swinemünde) v Poľsku.


Sprievodca prístavom Swinoujscie

Mesto Swinoujscie sa nachádza v severozápadnej časti Poľska, pri ústí rieky Swina, na pobreží Baltského mora. Mesto je postavené na 44 ostrovoch, hoci iba tri z nich sú obývané. Tieto 3 ostrovy sú Wolin, najväčší ostrov v Poľsku, Uznam a Karsibor a približne 80 % obyvateľov mesta žije na poľskej časti ostrova Uznam. Mesto je ohraničené zálivom Štetín, Baltským morom a nemeckou hranicou a má rozlohu približne 200 km2. Swinoujscie je tiež najbližšie poľské mesto k Dánsku, vzdialenému 150 km, Švédsko je vzdialené 175 km a Berlín je vzdialený len 160 km.

Symbolom mesta je historický maják, ktorý sa nachádza na ostrove Wolin a s výškou 68 metrov je najvyšším majákom na pobreží Baltského mora. Maják bol obnovený v roku 2000 a odvtedy je otvorený pre verejnosť a poskytuje návštevníkom nádherný výhľad na mesto a okolie. Swinoujscie má najväčší a najmodernejší trajektový terminál v Poľsku s pravidelnými spojmi do destinácií v Dánsku a Švédsku.


Ystad až Swinoujscie Cestovné poriadky trajektov

Rozvrhy trajektov medzi 22/04/2024 a 28. 4. 2024


Prevádzkovateľ Čas odchodu Čas príchodu Doba plavby Dni plavby
Polferries 09:30 16:30 7 hodín Út, St
Unity Line 13:30 20:45 7 hodín 15 minút Každý deň
Polferries 13:40 19:30 5 hodín 50 minút Mon, Út, St
Polferries 13:40 19:45 6 hodín 5 minút Čt, Pi, Sat, Sun
Polferries 16:30 23:30 7 hodín Čt, Pi, Sat
Polferries 22:45 06:15 7 hodín 30 minút Každý deň
Unity Line 22:55 07:10 8 hodín 15 minút Každý deň

Na palube trajektov

Služby zákazníkom

Navštívte našu stránku služieb zákazníkom, kde nájdete užitočné informácie o cestovaní trajektom, často kladené otázky a informácie o tom, ako nás môžete kontaktovať a získať pomoc s rezerváciou.