COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Malmo - Travemunde je jedna z naších najpopulárnejších trás - lístky sa počas sezóny rýchlo vypredávajú.
Rada: Nečakajte do poslednej chvile! Rezervujte ešte dnes, aby ste mali k dispozícii termín podľa Vašich predstáv.

Prečo využiť
Direct Ferries?

Trajekty na 4412 trasách a z 901 prístavov po celom svete

Spoločnosť si získala dôveru 2,5 miliónov zákazníkov

Zabezpečujeme viac než 1,2 miliónov plavieb ročne

Pre našich zákazníkov kontrolujeme viac než 1 milión cien denne

Pre viac informácií navštívte, prosím, našu stránku Trajekty z Švédsko do Nemecko.

Prevádzkovatelia trajektov na trase Malmo - Travemunde

    • 19 Sailings Weekly 8 hr 45 min
    • Get price

Trajekty z Malmo do Travemunde

Linka Malmo Travemunde spája Švédsko s Nemecko. V súčasnosti pôsobí na na tejto trase iba jedna trajektová spoločnosť, Finnlines. Plavba sa uskutočňuje 19 krát v každom týždeň s dobou plavby približne 8 hodín 45 minút.

Doba a frekvencia plavby na trase Malmo Travemunde sa môžu líšiť podľa sezóny, takže Vám radíme využiť tie najaktuálnejšie informácie.

Sprievodca prístavom Malmo

Švédske mesto Malmö je hlavným mestom polostrova Skåne. Mesto sa zmenilo po výstavbe unikátneho Öresundského cestného a železničného mosta, klenúceho sa nad morskou úžinou medzi dánskou metropolou Kodaň a švédskym Malmöm. Kedysi upadajúce mesto tak bolo oživené novými budovami, obchodmi, biotechnologickými a IT firmami. Napriek tomuto rozvoju si mesto zachovalo svoju príjemnú atmosféru a má celý rad kultúrnych pamiatok vrátane múzea Moderna Musee Malmö, ktoré sídli v nepoužívanej elektrárni a vystavuje súčasné umelecké diela z celého sveta. V meste je k dispozícii široký výber kvalitných reštaurácií, kaviarní a barov.

Všetky mestské múzeá nájdete pohromade v priestoroch pevnosti Malmöhus. Toto je ideálne pre návštevníkov, ktorí plánujú navštíviť všetko v jeden deň. Múzeá tu pokrývajú prírodné vedy, históriu mesta alebo aj výtvarné umenie. Ďalším miestom, ktoré stojí za návštevu, je umelecká hala Konsthall, preslávená využitím svetla a priestoru v jej galérii.

Trajekty z prístavu v Malmö smerujú do Travemünde v Nemecku.


Sprievodca prístavom Travemunde

Nemecké mesto Lübeck je známe svojimi mnohými gotickými budovami a chutným marcipánom. Pravdepodobne najobľúbenejšou turistickou atrakciou mesta je brána Holstentor z 15. storočia s dvoma valcovými vežami, ktorá má naozaj rozprávkový vzhľad. Očarujúce stredoveké mesto leží za touto bránou a návštevníci tu môžu navštíviť mnoho ďalších historických budov, čo viedlo k tomu, že mesto bolo vyhlásené za svetové dedičstvo UNESCO v 80. rokoch minulého storočia. Väčšina najobľúbenejších atrakcií mesta sa nachádza v Starom Meste známom ako Altstadt.

V blízkosti mesta sa nachádza veľký prístav trajektov na pobreží Baltského mora v predmestskej štvrti Travemünde, kde nájdete aj niekoľko príjemných piesočnatých pláží a skutočnú atmosféru prímorského letoviska. Okolo Lübecku a na jeho mnohých verejných námestiach môžete vidieť množstvo historických a významných pamiatok. Medzi najobľúbenejšie patrí radnica z 13. storočia (Rathaus), krásny dóm z 12. storočia (lübecká katedrála), krásna palácová architektúra zámku Rantzau a Heiligen Geist Hospital, najstaršia nemocnica v Nemecku, ktorej história siaha do roku 1227.