Trajekty z Malmo do Travemunde

Linka Malmo Travemunde spája Švédsko s Nemecko. V súčasnosti pôsobí na na tejto trase iba jedna trajektová spoločnosť, Finnlines. Plavba sa uskutočňuje 19 krát v každom týždeň s dobou plavby približne 8 hodín 45 minút.

Doba a frekvencia plavby na trase Malmo Travemunde sa môžu líšiť podľa sezóny, takže Vám radíme využiť tie najaktuálnejšie informácie.

Prevádzkovatelia trajektov na trase Malmo - Travemunde

  • Finnlines
    • 19 plavby týždenne 8 hod 45 min
    • Zistiť cenu

Priemerné ceny pre Malmo Travemunde

Uvedené ceny predstavujú priemerné ceny jednosmerných lístkov zakúpených našimi zákazníkmi. Najbežnejší typ rezervácie na trase Malmo Travemunde je auto a 2 cestujúci.

Sprievodca prístavom Malmo

Švédske mesto Malmö je hlavným mestom polostrova Skåne. Mesto sa zmenilo po výstavbe unikátneho Öresundského cestného a železničného mosta, klenúceho sa nad morskou úžinou medzi dánskou metropolou Kodaň a švédskym Malmöm. Kedysi upadajúce mesto tak bolo oživené novými budovami, obchodmi, biotechnologickými a IT firmami. Napriek tomuto rozvoju si mesto zachovalo svoju príjemnú atmosféru a má celý rad kultúrnych pamiatok vrátane múzea Moderna Musee Malmö, ktoré sídli v nepoužívanej elektrárni a vystavuje súčasné umelecké diela z celého sveta. V meste je k dispozícii široký výber kvalitných reštaurácií, kaviarní a barov.

Všetky mestské múzeá nájdete pohromade v priestoroch pevnosti Malmöhus. Toto je ideálne pre návštevníkov, ktorí plánujú navštíviť všetko v jeden deň. Múzeá tu pokrývajú prírodné vedy, históriu mesta alebo aj výtvarné umenie. Ďalším miestom, ktoré stojí za návštevu, je umelecká hala Konsthall, preslávená využitím svetla a priestoru v jej galérii.

Trajekty z prístavu v Malmö smerujú do Travemünde v Nemecku.

Sprievodca prístavom Travemunde

Nemecké mesto Lübeck je známe svojimi mnohými gotickými budovami a chutným marcipánom. Pravdepodobne najobľúbenejšou turistickou atrakciou mesta je brána Holstentor z 15. storočia s dvoma valcovými vežami, ktorá má naozaj rozprávkový vzhľad. Očarujúce stredoveké mesto leží za touto bránou a návštevníci tu môžu navštíviť mnoho ďalších historických budov, čo viedlo k tomu, že mesto bolo vyhlásené za svetové dedičstvo UNESCO v 80. rokoch minulého storočia. Väčšina najobľúbenejších atrakcií mesta sa nachádza v Starom Meste známom ako Altstadt.

V blízkosti mesta sa nachádza veľký prístav trajektov na pobreží Baltského mora v predmestskej štvrti Travemünde, kde nájdete aj niekoľko príjemných piesočnatých pláží a skutočnú atmosféru prímorského letoviska. Okolo Lübecku a na jeho mnohých verejných námestiach môžete vidieť množstvo historických a významných pamiatok. Medzi najobľúbenejšie patrí radnica z 13. storočia (Rathaus), krásny dóm z 12. storočia (lübecká katedrála), krásna palácová architektúra zámku Rantzau a Heiligen Geist Hospital, najstaršia nemocnica v Nemecku, ktorej história siaha do roku 1227.