Malmo - Travemunde je jedna z naších najpopulárnejších trás - lístky sa počas sezóny rýchlo vypredávajú.
Rada: Nečakajte do poslednej chvile! Rezervujte ešte dnes, aby ste mali k dispozícii termín podľa Vašich predstáv.

Prečo využiť
Direct Ferries?

Trajekty na 3325 trasách a z 764 prístavov po celom svete

Spoločnosť si získala dôveru 2,5 miliónov zákazníkov

Zabezpečujeme viac než 1,2 miliónov plavieb ročne

Pre našich zákazníkov kontrolujeme viac než 1 milión cien denne

Pre viac informácií navštívte, prosím, našu stránku Trajekty z Švédsko do Nemecko.

Prevádzkovatelia trajektov na trase Malmo - Travemunde

    • 19 plavby týždenne 8 hod 45 min
    • Zistiť cenu

Sprievodca prístavom Malmo

Švédske mesto Malmö je hlavným mestom polostrova Skåne. Mesto sa zmenilo po výstavbe unikátneho Öresundského cestného a železničného mosta, klenúceho sa nad morskou úžinou medzi dánskou metropolou Kodaň a švédskym Malmöm. Kedysi upadajúce mesto tak bolo oživené novými budovami, obchodmi, biotechnologickými a IT firmami. Napriek tomuto rozvoju si mesto zachovalo svoju príjemnú atmosféru a má celý rad kultúrnych pamiatok vrátane múzea Moderna Musee Malmö, ktoré sídli v nepoužívanej elektrárni a vystavuje súčasné umelecké diela z celého sveta. V meste je k dispozícii široký výber kvalitných reštaurácií, kaviarní a barov.

Všetky mestské múzeá nájdete pohromade v priestoroch pevnosti Malmöhus. Toto je ideálne pre návštevníkov, ktorí plánujú navštíviť všetko v jeden deň. Múzeá tu pokrývajú prírodné vedy, históriu mesta alebo aj výtvarné umenie. Ďalším miestom, ktoré stojí za návštevu, je umelecká hala Konsthall, preslávená využitím svetla a priestoru v jej galérii.

Trajekty z prístavu v Malmö smerujú do Travemünde v Nemecku.


Sprievodca prístavom Travemunde

Nemecké mesto Lübeck je známe svojimi mnohými gotickými budovami a chutným marcipánom. Pravdepodobne najobľúbenejšou turistickou atrakciou mesta je brána Holstentor z 15. storočia s dvoma valcovými vežami, ktorá má naozaj rozprávkový vzhľad. Očarujúce stredoveké mesto leží za touto bránou a návštevníci tu môžu navštíviť mnoho ďalších historických budov, čo viedlo k tomu, že mesto bolo vyhlásené za svetové dedičstvo UNESCO v 80. rokoch minulého storočia. Väčšina najobľúbenejších atrakcií mesta sa nachádza v Starom Meste známom ako Altstadt.

V blízkosti mesta sa nachádza veľký prístav trajektov na pobreží Baltského mora v predmestskej štvrti Travemünde, kde nájdete aj niekoľko príjemných piesočnatých pláží a skutočnú atmosféru prímorského letoviska. Okolo Lübecku a na jeho mnohých verejných námestiach môžete vidieť množstvo historických a významných pamiatok. Medzi najobľúbenejšie patrí radnica z 13. storočia (Rathaus), krásny dóm z 12. storočia (lübecká katedrála), krásna palácová architektúra zámku Rantzau a Heiligen Geist Hospital, najstaršia nemocnica v Nemecku, ktorej história siaha do roku 1227.