Trajekty z Karlskrona do Gdyňa

Linka Karlskrona Gdyňa spája Švédsko s Poľsko. V súčasnosti pôsobí na na tejto trase iba jedna trajektová spoločnosť, Stena Line. Plavba sa uskutočňuje 21 krát v každom týždeň s dobou plavby približne 10 hodín 16 minút.

Doba a frekvencia plavby na trase Karlskrona Gdyňa sa môžu líšiť podľa sezóny, takže Vám radíme využiť tie najaktuálnejšie informácie.

Prevádzkovatelia trajektov na trase Karlskrona - Gdyňa

Priemerné ceny pre Karlskrona Gdyňa

Uvedené ceny predstavujú priemerné ceny jednosmerných lístkov zakúpených našimi zákazníkmi. Najbežnejší typ rezervácie na trase Karlskrona Gdyňa je auto a 2 cestujúci.

Sprievodca prístavom Karlskrona

V meste Karlskrona sa nachádza jediná švédska vojenská námorná základňa a tiež základňa švédskej pobrežnej stráže. Známe ako jediné barokové mesto Švédska, Karlskrona je hlavným mestom provincie súostrovia Blekinge, ktorá leží na juhu Švédska a rozprestiera sa na 33 ostrovoch. Mesto bolo kedysi majetkom švédskeho námorníctva a v súčasnosti tu sídli Vojenské námorné múzeum (Marinmuseum).

Významným dňom pre obyvateľov mesta je deň pred večerom letného slnovratu, kedy sa v meste koná veľtrh, ktorý zvyčajne pritiahne desaťtisíce návštevníkov. Veľtrh s názvom Lovmarknaden (Jarmok listov), ktorý sa koná v prístave na konci júna/začiatku augusta, je tiež veľmi obľúbený u obyvateľov mesta. Festival s názvom Plachetnica je udalosť, kedy sa rôzne plachetnice zoradia pri móle a mnoho rodín s deťmi sa na ne príde pozrieť. Ďalším lákadlom v meste je jeho námestie, ktorá je najväčším hlavným námestím v celej Škandinávii.

Prístav v Karlskrone ponúka celý rad služieb a zariadení pre cestujúcich. K dispozícii sú parkoviská s možnosťou krátkodobého alebo dlhodobého parkovania, ako aj parkoviská vyhradené pre osoby so zdravotným postihnutím.

Sprievodca prístavom Gdyňa

Poľské mesto Gdynia je jedným z najmladších poľských miest a leží na pobreží Baltského mora. Mesto má prosperujúci a rušný prístav a centrum a je obľúbeným miestom na návštevu, najmä v letných mesiacoch vďaka svojim krásnym piesočnatým plážam. Prístav mesta je jedným z hlavných prístavov Poľska a je hlavným centrom stavby lodí, ako aj hlavným centrom podnikania, čo zaručilo mestu štatút najprosperujúcejšieho mesta v Poľsku.

Gdynia sa nachádza v blízkosti poľských miest Gdaňsk a Sopot, ktoré spolu tvoria mestskú aglomeráciu Trojmesto a ktorá pomáha rozvíjať hospodársku činnosť v regióne. Ak máte záujem najmä o architektúru 20. a 30. rokov minulého storočia, Gdyňa je vaším ideálnym miestom, pretože v meste nie je mnoho lokalít, ktoré by boli staršie. Medzi obľúbené atrakcie mesta patria dve múzeá lodí – fregaty Dar Pomorza a vojenskej lode Blyskawica. Zaujímavosťou je Oceánografické múzeum a akvárium, ktoré návštevníkom umožňuje dozvedieť sa viac o morskom živote.