COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Paldiski - Kapellskar je jedna z naších najpopulárnejších trás - lístky sa počas sezóny rýchlo vypredávajú.
Rada: Nečakajte do poslednej chvile! Rezervujte ešte dnes, aby ste mali k dispozícii termín podľa Vašich predstáv.

Prečo využiť
Direct Ferries?

Trajekty na 4412 trasách a z 901 prístavov po celom svete

Spoločnosť si získala dôveru 2,5 miliónov zákazníkov

Zabezpečujeme viac než 1,2 miliónov plavieb ročne

Pre našich zákazníkov kontrolujeme viac než 1 milión cien denne

Alternatívy trajektov z Paldiski do Kapellskar

Pre viac informácií navštívte, prosím, našu stránku Trajekty z Estónsko do Švédsko.

Prevádzkovatelia trajektov na trase Paldiski - Kapellskar

    • 6 Sailings Weekly 9 hr 30 min
    • Get price

Trajekty z Paldiski do Kapellskar

Linka Paldiski Kapellskar spája Estónsko s Švédsko. V súčasnosti pôsobí na na tejto trase iba jedna trajektová spoločnosť, DFDS Seaways. Plavba sa uskutočňuje 6 krát v každom týždeň s dobou plavby približne 9 hodín 30 minút.

Doba a frekvencia plavby na trase Paldiski Kapellskar sa môžu líšiť podľa sezóny, takže Vám radíme využiť tie najaktuálnejšie informácie.

Sprievodca prístavom Paldiski

Estónske prístavné mesto Paldiski sa nachádza na pobreží Baltského mora na polostrove Pakri na severozápade krajiny. Pôvodne to bola švédska osada zvaná Ragervik, kým tu Rusi v 18. storočí nepostavili vojenskú námornú základňu. Mesto sa vyznačuje mnohými opustenými budovami v sovietskom štýle. Nachádza sa 45 km západne od Tallinnu, ale je obývané množstvom etnických Rusov. Začiatkom 60.rokov sa mesto stalo školiacim centrom sovietskeho námorníctva. V súčasnosti sa tu nachádzajú dva jadrové reaktory, ktoré zamestnávajú 16 tisíc ľudí. Vzhľadom k jeho strategickému významu bolo mesto úplne obkolesené ostnatým drôtom až kým z neho v roku 1994 neodišla posledná ruská vojnová loď.

Dva prístavy v meste získali v uplynulých rokoch veľkú investičnú podporu, vďaka ktorej boli zafinancované nové kotviská a zariadenia pre cestujúcich. Pravidelne sa odtiaľto vyplavujú trajekty do švédskeho Kapellskäru, trajektové spojenie je aj s fínskym Hanko a nemeckým Lübeckom.