Trajekty z Paldiski do Kapellskar

Linka Paldiski Kapellskar spája Estónsko s Švédsko. V súčasnosti pôsobí na na tejto trase iba jedna trajektová spoločnosť, DFDS Seaways. Plavba sa uskutočňuje 7 krát v každom týždeň s dobou plavby približne 9 hodín 30 minút.

Doba a frekvencia plavby na trase Paldiski Kapellskar sa môžu líšiť podľa sezóny, takže Vám radíme využiť tie najaktuálnejšie informácie.

Prevádzkovatelia trajektov na trase Paldiski - Kapellskar

  • DFDS Seaways
    • 7 plavby týždenne 9 hod 30 min
    • Zistiť cenu

Priemerné ceny pre Paldiski Kapellskar

Uvedené ceny predstavujú priemerné ceny jednosmerných lístkov zakúpených našimi zákazníkmi. Najbežnejší typ rezervácie na trase Paldiski Kapellskar je auto a 2 cestujúci.

Sprievodca prístavom Paldiski

Estónske prístavné mesto Paldiski sa nachádza na pobreží Baltského mora na polostrove Pakri na severozápade krajiny. Pôvodne to bola švédska osada zvaná Ragervik, kým tu Rusi v 18. storočí nepostavili vojenskú námornú základňu. Mesto sa vyznačuje mnohými opustenými budovami v sovietskom štýle. Nachádza sa 45 km západne od Tallinnu, ale je obývané množstvom etnických Rusov. Začiatkom 60.rokov sa mesto stalo školiacim centrom sovietskeho námorníctva. V súčasnosti sa tu nachádzajú dva jadrové reaktory, ktoré zamestnávajú 16 tisíc ľudí. Vzhľadom k jeho strategickému významu bolo mesto úplne obkolesené ostnatým drôtom až kým z neho v roku 1994 neodišla posledná ruská vojnová loď.

Dva prístavy v meste získali v uplynulých rokoch veľkú investičnú podporu, vďaka ktorej boli zafinancované nové kotviská a zariadenia pre cestujúcich. Pravidelne sa odtiaľto vyplavujú trajekty do švédskeho Kapellskäru, trajektové spojenie je aj s fínskym Hanko a nemeckým Lübeckom.