Trajekty z Tangier Med do Algeciras

Trajektová trasa Tangier Med Algeciras spája Maroko s Španielsko a teraz je prevádzkovaná 2 lodnými spoločnosťami. Trajekt spoločnosti Balearia sa plaví 2 krát za týždeň s dobou trvania plavby okolo 30 minút zatiaľ čo Trajekty spoločnosti Trasmediterranea sa plavia 2 krát za týždeň, plavba trvá od 1 hod 30 min.

Celkovo je tu 4 plavieb týždeň na trase z Tangier Med Algeciras medzi Maroko a Španielsko. Porovnajte a získajte najlepšiu cenu na dobu, kedy chcete cestovať už teraz.

Prevádzkovatelia trajektov na trase Tangier Med - Algeciras

Priemerné ceny pre Tangier Med Algeciras

Uvedené ceny predstavujú priemerné ceny jednosmerných lístkov zakúpených našimi zákazníkmi. Najbežnejší typ rezervácie na trase Tangier Med Algeciras je auto a 2 cestujúci.

Sprievodca prístavom Algeciras

Algeciras je španielske prístavné mesto, ktoré sa nachádza v južnej časti krajiny a leží na brehu Gibraltárskeho prielivu. Mesto má dlhú námornú históriou, pričom to ale je moderné a kozmopolitné mesto, a to aj vďaka svojej strategickej polohe medzi dvoma kontinentmi (Európa a Afrika) a svojmu veľkému prístavu. Prvým osídlením na mieste dnešného mesta bolo rímske mesto Iulia Traducta, v 1. storočí našeho letopočtu. Neskôr v roku 711, Tarik založil na troskách rímskeho mesta Al-Yazirat-al-Hadra (Zelený ostrov).

Plaza Alta, spoločenské centrum mesta, ponúka turistom celý rad významných pamiatok, ako napríklad farský kostol Nuestra Señora de la Palma a malú kaplnku Nuestra Señora de Europa. Mesto má veľmi zaujímavú architektúru, čo potvrdzuje aj jeho radnica, trhovisko, kaplnka Santo Cristo de la Alameda, či kaplnka San Anton.

Prístav sa nachádza asi 20 km severovýchodne od Tarifa na Rio de la Miel, najjužnejšej rieky kontinentálnej Európy. Návštevníci, ktorí cestujú z prístavu, majú veľkú šancu vidieť počas ich plavby veľryby alebo delfíny.