COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Travemunde - Malmo je jedna z naších najpopulárnejších trás - lístky sa počas sezóny rýchlo vypredávajú.
Rada: Nečakajte do poslednej chvile! Rezervujte ešte dnes, aby ste mali k dispozícii termín podľa Vašich predstáv.

Prečo využiť
Direct Ferries?

Trajekty na 4412 trasách a z 901 prístavov po celom svete

Spoločnosť si získala dôveru 2,5 miliónov zákazníkov

Zabezpečujeme viac než 1,2 miliónov plavieb ročne

Pre našich zákazníkov kontrolujeme viac než 1 milión cien denne

Alternatívy trajektov z Travemunde do Malmo

Pre viac informácií navštívte, prosím, našu stránku Trajekty z Nemecko do Švédsko.

Prevádzkovatelia trajektov na trase Travemunde - Malmo

    • 19 Sailings Weekly 8 hr 45 min
    • Get price

Trajekty z Travemunde do Malmo

Linka Travemunde Malmo spája Nemecko s Švédsko. V súčasnosti pôsobí na na tejto trase iba jedna trajektová spoločnosť, Finnlines. Plavba sa uskutočňuje 19 krát v každom týždeň s dobou plavby približne 8 hodín 45 minút.

Doba a frekvencia plavby na trase Travemunde Malmo sa môžu líšiť podľa sezóny, takže Vám radíme využiť tie najaktuálnejšie informácie.

Sprievodca prístavom Travemunde

Travemünde je nemecké mesto v okrese Lübeck a leží pri ústí rieky Trave v Lübeckom zálive. Mesto bolo založené v 12. storočí saským vojvodom Henrichom, keď postavil pevnosť pri ústí rieky Trave. Mesto bolo neskôr vylepšené Dánmi a oficiálne sa stalo mestom v roku 1317. V súčasnosti je najväčším trajektovým prístavom Nemecka v Baltskom mori a od začiatku 19. storočia je tiež obľúbenou turistickou destináciou. K populárnym atrakciám v meste patrí maják, ktorého história siaha až do roku 1539 a je najstarším svojho druhu na nemeckom pobreží Baltského mora. Ďalšou zaujímavosťou je múzeum s lode Flying P-Liner Passat, ktoré sa nachádza pri ústí rieky Trave. Motorové vozidlá majú zákaz vstupu na Vorderreihe, hlavnú ulicu v meste, a na pobrežnú promenádu. K dispozícii sú tu autobusy, ktoré jazdia do mesta a prípojným bodom je železničná stanica. Bicykel alebo chôdza sú však lepšou voľbou, keďže väčšina ulíc je úzka a často preťažená.

Trajekty z prístavu smerujú do Švédska, Fínska, Ruska, Lotyšska a Estónska.


Sprievodca prístavom Malmo

Švédske mesto Malmö sa sústreďuje okolo svojho Starého Mesta, ktoré je známe ako Gamla Staden, a je ohraničené príjemným kanálom. V tejto štvrti sú 3 námestia obľúbené medzi turistami a obklopené obchodmi a reštauráciami: Stortorget (Veľké námestie), Lilla Torg (Malé námestie) a Gustav Adolfs Torg (Námestie Gustava Adolfa). Medzi ďalšie obľúbené atrakcie mesta patrí hrad Malmö z 15. storočia, ktorý miestni nazýva Malmohus Slott, radnica s výhľadom na Veľké námestie a pozoruhodný mrakodrap Turning Torso, najvyššia budova v Škandinávii, ktorú niektorí považujú za bizarnú. Mesto je tiež skvelou základňou na preskúmanie ďalších častí Švédska a mnohí návštevníci si robia aj jednodňové výlety mimo mesta.

História mesta siaha do roku 1275, kedy sa predpokladá, že bolo založené ako prístavisko či kotviace miesto pre arcibiskupa z Lundu.

Trajekty z prístavu v Malmö smerujú do Travemünde v Nemecku.