Trajekty z Travemunde do Trelleborg

Linka Travemunde Trelleborg spája Nemecko s Švédsko. V súčasnosti pôsobí na na tejto trase iba jedna trajektová spoločnosť, TT Line. Plavba sa uskutočňuje 21 krát v každom týždeň s dobou plavby približne 8 hodín 15 minút.

Doba a frekvencia plavby na trase Travemunde Trelleborg sa môžu líšiť podľa sezóny, takže Vám radíme využiť tie najaktuálnejšie informácie.

Alternatívy trajektov z Travemunde do Trelleborg

Pre viac informácií navštívte, prosím, našu stránku Trajekty z Nemecko do Švédsko.

Prevádzkovatelia trajektov na trase Travemunde - Trelleborg

  • TT Line
    • 3 plavby denne 8 hod 15 min
    • Zistiť cenu

Priemerné ceny pre Travemunde Trelleborg

Uvedené ceny predstavujú priemerné ceny jednosmerných lístkov zakúpených našimi zákazníkmi. Najbežnejší typ rezervácie na trase Travemunde Trelleborg je auto a 2 cestujúci.

Sprievodca prístavom Travemunde

Travemünde je nemecké mesto v okrese Lübeck. Leží pri ústí rieky Trave v Lübeckom zálive. Mesto bolo založené v 12. storočí Saským vojvodom Henrym, keď postavil pevnosť pri ústí rieky Trave. Mesto bolo neskôr vylepšené Dánmi a oficiálne sa stalo mestom v roku 1317. V súčasnosti je najväčším trajektovým prístavom Nemecka v Baltskom mori a od začiatku 19. storočia je tiež obľúbenou turistickou destináciou. K populárnym atrakciám v meste patrí maják, ktorého história siaha až do roku 1539 a je najstarším svojho druhu na nemeckom pobreží Baltského mora. Ďalšou pamiatkou je lodné múzeum "Flying P-Liner Passat", ktoré sa nachádza pri ústí rieky Trave. Motorové vozidlá majú zakáz vstupu na hlavnú ulicu v meste (Vorderreihe) a na pobrežnú promenádu. K dispozícii sú tu autobusy, ktoré jazdia do mesta a prípojným bodom je vlaková stanica. Bicykel alebo chôdza sú však lepšou voľbou, kedže väčšina ulíc je úzka a preťažená.

Trajekty z prístavu smerujú do Švédska, Fínska, Ruska, Lotyšska a Estónska.