Trajekty z Valencia do Ibiza

Trajektová trasa Valencia Ibiza spája Španielsko s Ibiza a teraz je prevádzkovaná 2 lodnými spoločnosťami. Trajekt spoločnosti Balearia sa plaví 6 krát za týždeň s dobou trvania plavby okolo 5 hodín 10 minút zatiaľ čo Trajekty spoločnosti Trasmediterranea sa plavia 6 krát za týždeň, plavba trvá od 6 hod 15 min.

Celkovo je tu 12 plavieb týždeň na trase z Valencia Ibiza medzi Španielsko a Ibiza. Porovnajte a získajte najlepšiu cenu na dobu, kedy chcete cestovať už teraz.

Prevádzkovatelia trajektov na trase Valencia - Ibiza

Priemerné ceny pre Valencia Ibiza

Uvedené ceny predstavujú priemerné ceny jednosmerných lístkov zakúpených našimi zákazníkmi. Najbežnejší typ rezervácie na trase Valencia Ibiza je auto a 2 cestujúci.

Sprievodca prístavom Ibiza

Španielsky ostrov Ibiza leží v Stredozemnom mori, na východ od Iberského polostrova a je jedným z Baleárskych ostrovov. Ibiza sa rozkladá na viac než 570 km2 a spolu so susedným ostrovom Formentera bol Grékmi nazývaný ostrovom borovíc. Mesto Ibiza, najväčšie mesto na ostrove, bolo prvýkrát osídlené Féničanmi a stále si zachováva hradby, ktoré boli postavené v 16. storočí, aby bránili útokom tureckých pirátov.

Mesto sa dnes vyznačuje úzkymi dláždenými uličkami, stredovekými sídlami a katedrálou, ktorá sa nachádza v blízkosti hradu. Ostrov je obľúbený medzi potápačmi, ktorých láka teplá a čistá voda v okolí ostrova. Morské dno v národnom parku Las Salinas je zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO z dôvodu ekologického významu morskej trávy, ktorá tam rastie.