COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Ancona - Durres je jedna z naších najpopulárnejších trás - lístky sa počas sezóny rýchlo vypredávajú.
Rada: Nečakajte do poslednej chvile! Rezervujte ešte dnes, aby ste mali k dispozícii termín podľa Vašich predstáv.

Prečo využiť
Direct Ferries?

Trajekty na 4412 trasách a z 901 prístavov po celom svete

Spoločnosť si získala dôveru 2,5 miliónov zákazníkov

Zabezpečujeme viac než 1,2 miliónov plavieb ročne

Pre našich zákazníkov kontrolujeme viac než 1 milión cien denne

Alternatívy trajektov z Ancona do Durres

Pre viac informácií navštívte, prosím, našu stránku Trajekty z Taliansko do Albánsko.

Prevádzkovatelia trajektov na trase Ancona - Durres

    • 6 Sailings Weekly 16 hr
    • Get price

Trajekty z Ancona do Durres

Linka Ancona Durres spája Taliansko s Albánsko. V súčasnosti pôsobí na na tejto trase iba jedna trajektová spoločnosť, Adria Ferries. Plavba sa uskutočňuje 6 krát v každom týždeň s dobou plavby približne 16 hodín.

Doba a frekvencia plavby na trase Ancona Durres sa môžu líšiť podľa sezóny, takže Vám radíme využiť tie najaktuálnejšie informácie.

Sprievodca prístavom Ancona

Ancona sa nachádza v regióne Marche v strednom Taliansku, približne 280 km severovýchodne od Ríma. Mesto sa rozprestiera na pobreží Jadranského mora, medzi pohoriami Monte Conero a Monte Castagno. Prístav v Ancone je jedným z hlavných prístavov v oblasti Jadranského mora a je určený hlavne na osobnú prepravu. Hlavnou pamiatkou mesta je pozoruhodná gotická katedrála sv. Cyriaka, ktorá bola posvätená na začiatku 11. storočia a dokončená v roku 1189. Je charakteristická svojou dodekagonálnou kupolou, neskôr upravenou pod dohľadom Margaritone d'Arezzo v roku 1270. Priečelie má gotický portál, ktorý sa pripisuje architektovi Giorgiovi da Como (1228).

Prístav je obľúbeným medzi cestujúcimi do Jadranského regiónu vrátane Grécka, Turecka, Chorvátska, Albánska a Čiernej Hory. K populárnym destináciám patrí napríklad Split, Rijeka, Zadar, Hvar, Dubrovník, Bari, Patras či Igoumenitsa. V prístave Ancona je k dispozícii kaviareň, toalety a malý obchod. K dispozícii je tiež parkovisko s možnosťou krátkodobého alebo dlhodobého parkovania. Sú tu tiež vyznačené parkovacie miesta pre telesne postihnutých vodičov.