Trajekty z Bari do Durres

Trasa trajektu z Bari Durres spája Taliansko s Albánsko a teraz je prevádzkovaná 3 lodnými spoločnosťami. Grandi Navi Veloci prevádzkuje svoje plavby 12 krát týždeň, Adria Ferries 13 krát týždeň & Trajekt spoločnosti Ventouris Ferries je k dispozícii 12 krát týždeň.

Celkovo je v ponuke 37 plavby týždeň na trase z Bari Durres medzi Taliansko a Albánsko, s 3 lodnými spoločnosťami. Radíme Vám porovnať spoločnosti navzájom, aby ste obdržali najlepšiu cenu pre Vašu cestu.

Prevádzkovatelia trajektov na trase Bari - Durres

Priemerné ceny pre Bari Durres

Uvedené ceny predstavujú priemerné ceny jednosmerných lístkov zakúpených našimi zákazníkmi. Najbežnejší typ rezervácie na trase Bari Durres je auto a 2 cestujúci.

Sprievodca prístavom Bari

Talianske mesto Bari, ktoré sa nachádza v provincii Bari, leží na pobreží Jadranského mora. Mesto je asi najviac známe svojou univerzitou a námorným prístavom. Nájdete v ňom rôzne turistické zaujímavosti, vrátane baziliky sv Mikuláša (tal. Basilica di San Nicola), ktorá bola postavená v 11. storočí, aby sa v nej uložili pozostatky sv Mikuláša, ktoré sú teraz umiestnené pod oltárom v krypte kostola. Navštívíť by ste mali aj katedrálu San Sabino, ktorá bola postavená v rokoch 1034 - 1178. Boli tu uložené pozostatky pôvodného patróna mesta, svätého Sabina.

Prístav v Bari je jedným z najdôležitejších v regióne - je to centrum pre námornú dopravu medzi Talianskom, Stredným Východom a balkánskymi regiónmi. Mesto má dva prístavy. Starší prístav sa nachádza bližšie k starému mestu a je využívaný hlavne menšími loďami a rybárskymi plavidlami. Nový, moderný, prístav ponúka cestujúcim destinácie ako Durres, Igoumenitsa, Cephalonia, Korfu, Patras, Kotor a Dubrovník. Plavby na Korfu môžu trvať 8 hodín a sú k dispozícii iba počas letných mesiacov. Plavby do Igoumenitsa trvajú 9 hodín a 30 minút a fungujú aj v lete. Nový prístav ponúka krátkodobé aj dlhodobé parkovanie.