COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Prečo využiť
Direct Ferries?

Trajekty na 3325 trasách a z 764 prístavov po celom svete

Spoločnosť si získala dôveru 2,5 miliónov zákazníkov

Zabezpečujeme viac než 1,2 miliónov plavieb ročne

Pre našich zákazníkov kontrolujeme viac než 1 milión cien denne

Trajekty do Albánsko

Albánsko je krajina v juhovýchodnej časti Európy. Západné prímorské teritórium krajiny v podstate oddeľuje Iónske more od Jadranského mora. Albánsko hraničí s Macedónskom, Kosovom, Čiernou Horou a Gréckom a západné pobrežie Talianska je vzdialené menej než 50 míľ od jeho východného pobrežia.

Krajina je poznačená búrlivou históriou, ale moderné Albánsko v poslednej dobe zažíva rýchly rast v oblasti cestovného ruchu a zahraničných investícií, a je teraz bežne odporúčané ako jedna z najlepších turistických destinácií regiónu.

Albánsko má dva hlavné prístavy, Drač na severe krajiny a Vlora na juhu. Trajekty premávajú často a po celý rok, a to z mnohých prístavov pozdĺž pobrežia Talianska spájajúcich jeho hornú, strednú a dolnú časť s Albánskom. Väčšina plavieb je na trase Bari - Durres.

V posledných rokoch sa cestná sieť v Albánsku výrazne zlepšila, a všetky dôležité mestá a trajektové prístavy sú teraz prepojené s novo vybudovanými alebo dobre udržiavanými cestami. Niektoré vidiecke oblasti sú však ešte stále izolované.

Albánsko je domovom bohatého archeologického dedičstva z období ilýrskej, gréckej, rímskej a osmanskej ríše. K populárnym miestam patrí pevnosť Rozafa s výhľadom na mesto Shkoder a románske a grécke ruiny v Butrinte, neďaleko mesta Saranda. Butrint je jedným z troch miest, ktoré sú zapísané do zoznamu svetového dedičstva UNESCO v Albánsku (ďalšími sú Gjirokastra a Berat).

Hlavné mesto Tirana sa nachádza asi 16 míľ východne od prístavu Drač, a môže sa pochváliť rušným nočným životom - nájdete tu kluby, bary a reštaurácie, vrátane "Sky Tower Rotating Bar". Počas dňa môžete navštíviť Národné historické múzeum, Národné archeologické múzeum či Národnú galéria umenia, rovnako ako množstvo ďalších kultúrnych a historických zaujímavostí.

Albánsko je tiež populárne vďaka svojim krásnym, nedotknutým plážam a úžasnými panoramatickými výhľadmi. Albánska riviéra ponúka krásne piesočnaté pláže, úchvatné západy slnka a typické morské plody. V iných častiach krajiny nájdete drsné hory či veľkolepé jazerá, ktoré ponúkajú veľké turistické dobrodružstvá. Na severe krajiny leží Národný park a krásna rieka Valbona.

Populárni prevádzkovatelia trajektov

  • 18 plavby týždenne 30 min
  • Zistiť cenu
  • 12 plavby týždenne 8 hod 45 min
  • Zistiť cenu
  • 12 plavby týždenne 8 hod
  • Zistiť cenu
  • 7 plavby týždenne 5 hod 30 min
  • Zistiť cenu

Na palube trajektov

Zistite, ako to vyzerá na palube trajektu ešte pred Vašou cestou

Informácie o lodi, videá & recenzie

Trasy a prístavy v Albánsko