Trajekty z Ciutadella do Alcudia

Trajektová trasa Ciutadella Alcudia spája Menorca s Mallorca a teraz je prevádzkovaná 2 lodnými spoločnosťami. Trajekt spoločnosti Corsica Ferries sa plaví 1 krát za týždeň s dobou trvania plavby okolo 1 hodina 57 minút zatiaľ čo Trajekty spoločnosti Balearia sa plavia 4 krát za deň, plavba trvá od 1 hod 45 min.

Celkovo je tu 29 plavieb týždeň na trase z Ciutadella Alcudia medzi Menorca a Mallorca. Porovnajte a získajte najlepšiu cenu na dobu, kedy chcete cestovať už teraz.

Prevádzkovatelia trajektov na trase Ciutadella - Alcudia

Priemerné ceny pre Ciutadella Alcudia

Uvedené ceny predstavujú priemerné ceny jednosmerných lístkov zakúpených našimi zákazníkmi. Najbežnejší typ rezervácie na trase Ciutadella Alcudia je auto a 2 cestujúci.

Sprievodca prístavom Ciutadella

Ciutadella de Menorca je mesto v západnej časti ostrova Menorca, druhého najväčšieho ostrova v súostroví Baleáry (Španielsko). Mesto bolo hlavným mestom ostrova a má historické archeologické dedičstvo v podobe megalitov, konkrétne druh talayotov a navetov. Historická štvrť nazývaná Es Born je obklopená krásnymi stredovekými uličkami, plnými palácov, kostolov a pevností. K zaujímavým miestam patrí radnica Ciutadella, čo je bývalý palác arabského guvernéra, ktorý neskôr slúžil ako kráľovský palác pre Aragona, a potom znovu ako guvernérsky palác, kým v roku 1722 Briti nepresunuli hlavné mesto do Mahonu, mesta vo východnej časti ostrova. V blízkosti Ciutadella de Menorca sa nachádza mnoho malebných zátok a pláží, ktoré rozhodne stoja za to, aby boli preskúmané.

Hoci už nie hlavným mestom ostrova, Ciutadella de Menorca zostala náboženským centrom ostrova. Festival of Saint John, nazvaný podľa patróna mesta, sa tu koná každý rok 23. a 24. júna. Tiež tu môžete nájsť katedrálu, ktorá bola postavená na základoch starovekej mešity v roku 1827.

Sprievodca prístavom Alcudia

Alcudia je mesto na španielskom ostrove Mallorca, ktorý je súčasťou Baleárskych ostrovov. Hradby zo 14. storočia okolo centra mesta sú obľúbenou atrakciou a keď už ste na ich vrchole, je možné vidieť takmer celé mesto. K ďalším turistickým atrakciám patria pozostatky rímskeho mesta, ktoré sa nachádzajú kúsok od mestských hradieb, ktoré sú oproti kostola sv. Jaume. Na sever od mesta je býčia aréna z 19. storočia a v starej časti mesta sa v nedeľu a utorky koná trh, ktorý je vždy plný ľudí. Návštevníci v meste nájdu celý rad krásnych reštaurácií, kaviarní a barov, ktoré sa nachádzajú hlavne v okolí prístavu.

Trajektové linky z prístavu Alcudia premávajú do Barcelony, Denie a Valencie. Čas plavby do týchto destinácií môže byť až 7 hodín, ak sa plavíte konvenčným trajektom, ale len približne 3 hodiny, ak uprednostníte rýchly trajekt.