Prečo využiť
Direct Ferries?

Trajekty na 3307 trasách a z 697 prístavov po celom svete

Spoločnosť si získala dôveru 2.5 miliónov zákazníkov

Zabezpečujeme viac než 1.2 miliónov plavieb ročne

Pre našich zákazníkov kontrolujeme viac než 1 milión cien denne

Trajekty do Mallorca

Mallorca je najväčší z Baleárskych ostrovov v Stredozemnom mori a nachádza sa približne 200 km východne od španielskeho mesta Valencia.

Mallorca je preslávená svojimi úžasnými pobrežiami s nádhernými zátokami, dramatickými útesmi a tyrkysovou vodou a je jednou z najviac populárnych destinácií v Španielsku.

Ako by ste očakávali od tohto stredomorského ostrova, Mallorca sa môže pýšiť vynikajúcimi plážami. Na juhovýchodnom pobreží nájdete jednú z tých najlepších - Cala Llombards. Dlhý a tenký pruh s bielym pieskom a plytká voda je ideálna pre rodiny s malými deťmi.

Pláž Cala Torta v severovýchodnej časti ponúka množstvo nedotknutých miest a priezračnú, hlbokú vodu. Táto idylická pláž je ideálna pre fanúšikov potápania a windsurfingu a nájdete tu aj malý bar na pláži, kde sa okrem iného podávajú vynikajúce grilované ryby.

Ak by ste radšej trávili svoj deň obdivovaním miestnej kultúry a histórie, určite navštívte fascinujúce rímske ruiny Pollentia na severe ostrova. Mesto bolo pôvodne založené v roku 123 pred naším letopočtom a rýchlo sa stalo dôležitým mestom v oblasti Baleáry. Dnes sú tu stále viditeľné zvyšky divadla, fóra a obytných zón.

Hlavné mesto ostrova, Palma, je gastronomickým centrom. Ponúka kombináciu luxusných reštaurácí a autentických tapas barov, ktoré vyhovujú všetkým rozpočtom a všade sa podáva výnimočná rybia paella a miestny bylinkový likér s názvom "Byliny de Mallorca".

Najikonickejšou črtou Palmy je krásna katedrála zo 14.storočia. Má nádherné zdobené interiéry návrhnuté Gaudím a naozaj stojí za návštevu.

V meste Pollensa na severe ostrova nájdete 365 kalvárnych schodov, ktoré stúpajú z hlavného námestia až do malej kaplnky na vrchole. Hoci je stúpanie náročné, odmenou Vám bude úžasný výhľad na ostrov.

Medzi Mallorcou a ďalšími Baleárskymi ostrovmi Menorca na severovýchode a Ibiza na juhozápade často premávajú vysokorýchlostné trajekty.

Na ostrov sa tiež môžete plaviť zo španielskej pevniny, s častými plavbami z Barcelony, Valencie a Denie na východnom pobreží.

Zobraziť viac Zobraziť menej

Populárni prevádzkovatelia trajektov

 • Grandi Navi Veloci
  • Zistiť cenu
 • Balearia
  • Zistiť cenu
 • Corsica Ferries
  • Zistiť cenu
 • Trasmed GLE
  • Zistiť cenu
Zobraziť všetkých prevádzkovateľov trajektov

Trasy a prístavy v Mallorca